تاکید فرماندار بر پخش اذان در اداره های اصفهان برای یادآوری وقت نماز

فرماندار اصفهان با بیان این که اذان مقدمه نماز است از مدیران اداره های این شهرستان خواست برای یادآوری وقت نماز و ترویج این فریضه الهی به پخش اذان در در فضای داخلی و بیرونی اداره ها اقدام کنند.

 

فرماندار اصفهان با بیان این که اذان مقدمه نماز است از مدیران اداره های این شهرستان خواست برای یادآوری وقت نماز و ترویج این فریضه الهی به پخش اذان در در فضای داخلی و بیرونی اداره ها اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمد علی احمدی در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ نماز و اقامه آن در جامعه گفت: نماز رکن اساسی دین و از دستورات صریح اسلام بوده و باید فرهنگ نماز در جامعه بویژه در اداره ها، مدارس، اصناف، بازار و … جلوه ای عینی و مشهود داشته باشد.
وی بر عدم برگزاری جلسه در وقت نماز تاکید کرد و افزود: باید بگونه ای جلسه ها در اداره ها برنامه ریزی شود تا ضمن عدم تداخل جلسه ها با زمان اقامه نماز، زمینه اقامه نماز اول وقت با حضور تمامی کارکنان فراهم شود.
فرماندار اصفهان بر فعال شدن ستاد نماز در تمامی روستاهای شهرستان با محوریت دهیاران و شوراها تاکید کرد و پیشنهاد داد در تمامی روستاها حداقل یک وعده نماز جماعت برگزار شود.
احمدی همچنین تشکیل ساختار مردمی در کلانشهر اصفهان برای ترویج فرهنگ نماز و اقامه آن در تمامی مساجد و نمازخانه های شهر را خواستار شد و افزود: مردمی کردن ساختار نماز و ترویج اقامه نماز اول وقت با بهرگیری از ظرفیت های مردمی نظیر اصناف و بازار، تاثیرگذارترین اقدام برای ترویج فرهنگ نماز است.
وی بر نقش اثرگذار سازمان های مردم نهاد درترویج فرهنگ نماز اشاره نمود و حضور فعال سمن ها و تشکل های مردمی در حوزه نماز را خواستار شد.
فرماندار اصفهان، برگزاری همایش ها و جشنواره های مختلف در موضوع های اذان، نماز، نقش بازار و اصناف در ترویج فرهنگ نماز و سایر اقدام های ابتکاری را حائز اهمیت دانست و گفت: با همت ستاد اقامه نماز شهرستان ، جشنواره اذان و دیگر جشنواره ها با موضوع های نماز برگزار و افراد منتخب معرفی خواهند شد.
احمدی با گلایه از عدم ساخت مسجد و نمازخانه در شهرک های مسکونی جدید الاحداث و تالارها، بر پیگیری ساخت مسجد و نماز خانه در این مناطق با محوریت و پیگیری مسئولان مربوطه تاکید کرد.
فرماندار اصفهان گفت: باید شادابی را در مساجد بوجود بیاوریم و از افراد شادی آفرین در حوزه نماز استفاده کنیم.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ان شاء الله با مشارکت بیشتر خیرین در امر ازدواج آسان جوانان بتوانیم در این امر مقدس که در دین مبین اسلام بر آن تأکید فراوانی شده است، گام های بلندی برداریم.

۷ خرداد ۱۴۰۲

مسائل و مشکلات بخش مرکزی بالاخص در بخش حمل و نقل عمومی با حضور فرماندار اصفهان و بخشداری مرکزی بررسی شد.

۶ خرداد ۱۴۰۲

به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس، مراسمی در جوار مزار مطهر شهید گمنام در مجموعه اداری امیر کبیر برگزار شد.

۳ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان طی پیامی، فرارسیدن سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر را به عموم مردم شهیدپرور و ولایتمدار شهرستان اصفهان بالاخص خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، تبریک گفت.

۲ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =