فرماندار اصفهان: کارگر و کارفرما دو بال مهم تولید هستند که به هم پیوسته اند

فرماندار اصفهان تأکید کرد: آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص قانون و روش های مطالبه گری آنها، از اهمیت والایی برخوردار است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در نشستی با اعضای شورای هماهنگی شوراهای کار استان، با بیان اینکه بخش اعظمی از جامعه کارگری ما در عرصه تولید فعال هستند، اظهار داشت: شورای هماهنگی شوراهای کار می توانند در ایجاد فرهنگ کار و تلاش برای تولید بسیار تأثیرگذار باشند.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه کارگر و کارفرما دو بال مهم تولید هستند که به هم پیوسته اند، افزود: رسیدگی به کارگر منوط به فراغت بال کارفرما و تلاش کارفرما برای تولید برای ارتقاء وضعیت اقتصادی شرکت و یا مؤسسه تولیدی خودش است که این دو (کارگر و کارفرما) به هم پیوسته اند.

احمدی با بیان اینکه در برخی مراکز تولیدی تقابل هایی بین کارگر و کارفرما مشهود است که پیامدهای بسیاری را برای آنها به همراه دارد، تأکید کرد: ما باید به دنبال کاهش تقابل ها و تقویت دو بال مؤثر تولید یعنی کارگر و کارفرما باشیم.

وی آموزش و آگاهی کامل از قانون را در این خصوص بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: ما باید با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در راستای اصلاح قانون حمایت از کارگر و کارفرما و آیین نامه های اجرایی در این خصوص تلاش کنیم و همچنین اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص قانون و روش های صحیح مطالبه گری آنها از اهمیت والایی برخوردار است.

فرماندار اصفهان بر لزوم مراقبت از سلامت اقتصادی و پیشگیری از فساد بالاخص در دستگاه ها و کارخانه جات دولتی تأکید کرد و گفت: کارگر و شورای اسلامی کار باید در این خصوص مراقب باشند و موارد احتمالی را به مدیران و دست اندر کاران منعکس نمایند.

احمدی تصریح کرد: حقایق و وضعیت هایی که در حال حاضر با توجه به شرایط روز در جامعه کارگری و کارفرمایی حاکم است سنجیده شود و راهکارهای قانونی مناسب برای آنها ارائه گردد.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان اظهار داشت: کاهش سهمیه آرد نانوایان صرفا باعث فشار بر مردم و نارضایتی آنان می شود که این روند بایستی با اتخاذ تدابیر لازم اصلاح گردد.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تصریح کرد: مدیریت و نظارت های دستگاه های ذی ربط بر امر ورود و خروج کالا به میدان میوه و تره بار، بایستی به گونه ای باشد که منجر به تشکیل میادین زیرزمینی نشود.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان اظهار داشت: ما مکرر شاهد برگزاری جلساتی پیرامون رفع مسائل و مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی در اصفهان و برنامه ریزی برای توسعه و رشد تولید هستیم و ان شاء الله در آینده نزدیک از ثمرات آن بهره مند خواهیم شد.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان در پیامی، فرارسیدن میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را به مردم مؤمن و متدین شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۹ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 18 =