فرماندار اصفهان: براساس قانون، خلأ و مانعی برای ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها وجود ندارد

فرماندار اصفهان عنوان کرد: کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی پیرامون موضوع کودکان کار تشکیل و ابعاد موضوع به اطلاع مردم رسانده شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان، با تأکید بر اهمیت ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها، عنوان کرد: براساس قانون، وظیفه دستگاه های اجرایی در خصوص ساماندهی کارتن خواب ها مشخص است که باید با همکاری و هم افزایی اقدامات لازم برای بهبود شرایط کنونی انجام گردد.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه براساس قانون، خلأ و مانعی برای ساماندهی متکدیان وجود ندارد و می توانیم خلأ های احتمالی موجود را مرتفع سازیم، افزود: تجزیه و تحلیل دقیق و درست افرادی که در مراکز غربالگری به نوعی نگهداری می شوند و ارجاع آنها به دستگاه ها و مراکز مربوطه برای همراه کردن دستگاه های ذی مدخل و کاهش تکدیگری و آسیب های اجتماعی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اظهار داشت:  قریب به ۲ هزار فرصت شغلی در شهرستان اصفهان شناسایی و ایجاد شده که بر این اساس می توانیم از ظرفیت خوب بهبودیافتگان مواد مخدر در بازار کار استفاده و حتی المقدور مشکل بیکاری آنان را مرتفع سازیم.

احمدی تصریح کرد: عدم وجود مکان مناسب برای غربالگری و مدیریت آن و کمبود کمپ ماده ۱۶، ازجمله مشکلاتی است که در ارتباط با کارتن خواب ها و معتادان متجاهر با آنها مواجه هستیم که دستگاه های ذی مدخل باید با هماهنگی و اتخاذ تدابیر لازم در راستای رفع مشکلات موجود اقدام نمایند.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اینکه کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی پیرامون موضوع کودکان کار تشکیل و ابعاد موضوع به اطلاع مردم رسانده شود، افزود: شهرداری با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی نسبت به تعیین مکانی مشخص برای نگهداری و ساماندهی کودکان کار اقدام نماید.

 

مطالب مشابه

با حضور فرماندار اصفهان، مدرسه ۹کلاسه جنت۳، ورزشگاه، زمین چمن مصنوعی و بوستان در روستای کوی راه حق کلنگ زنی شد.

۶ مهر ۱۴۰۲

در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، ، فرماندار اصفهان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و تعداد دیگری از مسئولان استانی، مسائل و مشکلات کلانشهر اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۶ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان در پیامی، فرارسیدن میلاد سراسر خیر و برکت آخرین فرستاده الهی، رسول خوبی ها، حضرت محمد بن عبد الله (ص) و ولادت با سعادت سلاله پاک و گرامی آن وجود بزرگوار، ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و بزرگ پرچمدار شیعه راستین علوی حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته مبارک وحدت و اخوت را  به مردم شهیدپرور و ولایتمدار شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۶ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تأکید کرد: مجریان برگزاری انتخابات باید مراقبت کنند که هیچگونه مداخله ای له یا علی جریان یا کاندیدایی صورت نپذیرد.

۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =