فرماندار اصفهان: آثار و برکات و زیبایی های زکات باید برای مردم تبیین گردد

فرماندار اصفهان تأکید کرد: مؤسسات تحت پوشش دستگاه های حمایتی برای استقرار صندق در روز عید فطر و جمع آوری زکات فطره، باید از دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد امام خمینی (ره) مجوز دریافت کنند که این مهم باید به تمامی آنها اطلاع رسانی شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه شورای زکات شهرستان، با اشاره به اهمیت تبیین حکم خداوند، عنوان کرد: ارائه راهکارهای عملی برای ترویج و توسعه فرهنگ زکات، از اهمیت والایی برخوردار است و در این راستا باید گام های مؤثرتری برداریم.

فرماندار اصفهان با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی پیرامون اقدامات خوب انجام شده در خصوص پرداخت زکات، افزود: متأسفانه تاکنون تبلیغات و اطلاع رسانی مؤثری پیرامون اهمیت پرداخت زکات، آثار و برکات و اقدامات خوب صورت گرفته، انجام نشده که می بایست این آثار و برکات و زیبایی ها را به طرق مختلف برای مردم تبیین و روایت کنیم

احمدی تأکید کرد: ارتباط مستقیم با مخاطبین خاص در دستگاه های مختلف و شناسایی و دریافت مجوز و لیست افراد واجب الزکات و مراجعه به آنها، آموزش اصناف، تخصیص بخشی از فضاهای آموزشی ادارات به موضوع زکات و اهمیت پرداخت این حکم الهی، استفاده از فضای جلسات و همایش های دستگاه ها و ادارات  برای پیگیری موضوع زکات و ارتباط با خیریه ها بالاخص اداره اوقاف و امور خیریه، ازجمله مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار دهیم.

فرماندار اصفهان بر لزوم ترویج و توسعه فرهنگ زکات در روستاها نیز تأکید کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت خوب روحانیون اعزامی و روحانیون مستقر در روستاها و ائمه جمعه شهرستان نسبت به تبیین و اطلاع رسانی پیرامون این حکم الهی در روستاهای شهرستان اقدام گردد.

احمدی با تأکید بر اینکه شورای زکات در روستاها باید کامل، بروز و فعال گردد، افزود: بخشدار مرکزی با دعوت از کارشناس مربوطه در یکی از جلسات با دهیاران نسبت به تبیین و ترویج فرهنگ زکات اقدام نماید.

وی با بیان اینکه عید فطر، یکی از روزهای شاخص در جذب زکات است، تأکید کرد: مؤسسات تحت پوشش دستگاه های حمایتی برای استقرار صندق در روز عید فطر و جمع آوری زکات فطره، باید از دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد امام خمینی (ره) مجوز دریافت کنند که این مهم باید به تمامی آنها اطلاع رسانی شود.

فرماندار اصفهان افزود: مؤسسات خیریه صرفا بایستی صندوق های جمع آوری زکات فطره را در محدوده دفتر خود مستقر کنند و نه در میادین یا محل نماز عید فطر، مگر این مؤسسه، مؤسسه خیریه ملی باشد و یا مجوز لازم را از دبیرخانه شورای زکات اخذ کرده باشد.

احمدی با تأکید بر اینکه دبیرخانه باید با خیریه ها مکاتبه کند و محدودیت ها و ظرفیت ها را متذکر شود، تصریح کرد: مجوزها باید بر روی صندوق های مستقر نصب شده باشد و دبیرخانه به این مهم توجه ویژه ای داشته باشد.

 

مطالب مشابه
۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

شهردار اصفهان اظهار داشت: معتقدم در عملیاتی فوق العاده مهم قرار داریم که فرماندهی کل آن را رهبری معظم انقلاب بر عهده دارند.

۱۵ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =