جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با حضور فرماندار اصفهان برگزار شد

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ما بایستی آثار تاریخی را اولویت بندی کنیم و بر این اساس برای آنها برنامه مشخصی را تدوین نماییم.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان که با حضور دکتر طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید برای هر یک از آثار فرهنگی برنامه مشخصی داشته باشیم، عنوان کرد: ما بایستی آثار تاریخی را اولویت بندی کنیم و بر این اساس برای آنها برنامه مشخصی را تدوین نماییم.

فرماندار اصفهان افزود: نقش سازمان ها در ارتباط با هر اثر تاریخی بایستی تعریف شود و از آنها بخواهیم که در خصوص حفظ و احیای اثر مربوطه اقدام نمایند.

احمدی با اشاره به نقش مؤثر شهرداری و سازمان های مرتبط با شهرداری در حفظ و احیای آثار فرهنگی و تاریخی، اظهار داشت: مجموعه شهرداری و سازمان های وابسته به آن بایستی نگاه مشترک و واحدی نسبت به هر اثر تاریخی داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت نقش مردم در حفظ و احیای آثار تاریخی، افزود: اقدامات مقتضی در راستای تغییر نگاه مردم نسبت به آثار فرهنگی و تاریخی انجام دهیم و نقش آنان را در این خصوص تعریف کنیم.

فرماندار اصفهان به اهمیت نقش مردم در سرمایه گذاری برای حفظ و احیای آثار فرهنگی و تاریخی اشاره کرد و گفت: متأسفانه در حال حاضر با موانعی در سرمایه گذاری در زمینه آثار فرهنگی و تاریخی مواجه هستیم که باید با جدیت در راستای رفع این موانع بکوشیم و در این خصوص حتی به طور مصداقی از وزیر مربوطه نیز کمک بگیریم.

احمدی تأکید کرد: ما باید تعریف مشخص و درستی از کاربرد ابنیه فرهنگی و تاریخی داشته باشیم و در این راستا اقدام نماییم.

وی افزود: ما نیازمند تعیین متولی برای بناهای فرهنگی و تاریخی هستیم و در این راستا بایستی برنامه ریزی دقیق و درستی داشته باشیم.

فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت هدفگذاری برای جذب گردشگر، تصریح کرد: ضروریست که هدفگذاری و برنامه ریزی دقیق برای جذب گردشگر را در جلسات این کارگروه مورد توجه ویژه قرار دهیم و در این راستا اقدام نماییم.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ما نیازمند روحیه جهادی در جامعه امروز هستیم و باید از ظرفیت ها و امکانات موجود به نحو احسن در بهبود امور استفاده کنیم.

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی، آغاز حرکت گسترده و فعالیت منسجم همگان برای تعالی دینی و تعالی تحصیلی و آموزشی است و افزایش سطح تحصیلات، اطلاعات علمی و معلومات دانش آموزان در رشته های مختلف باعث استقلال علمی، افزایش تولید و بهره وری می شود.

 

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان بر لزوم بسیج همه امکانات برای تسهیل در تردد دانش آموزان تأکید کرد.

۱ مهر ۱۴۰۲

در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس، فرماندار اصفهان با حضور در جشن عاطفه ها، از پایگاه اصلی کمیته امداد در میدان انقلاب بازدید کرد.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =