دومین جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با حضور فرماندار اصفهان برگزار شد

فرماندار اصفهان تصریح کرد: نحوه مدیریت بقاع متبرکه و تدوین شیوه نامه ای مشترک (فی ما بین اداره اوقاف و میراث فرهنگی شهرستان) برای نگهداری این ابنیه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بایستی در دستور کار قرار گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در دومین جلسه کارگروه پیرامون بررسی مسائل و مشکلات امامزادگان درب امام، اسماعیل و بقعه شهشهان برگزار شد، با تأکید بر اینکه دستگاه های متولی باید همکاری لازم را داشته باشند تا موضوع رفع مشکلات و موانع مربوط به میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی را به طور کاربردی به پیش ببریم، عنوان کرد: باید در اسرع وقت برای رفع مشکلات و موانع مربوط به بقاع متبرکه و امامزادگان اقدام و برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه برخی از مطالبات تحقق پذیرند، افزود: اداره اوقاف و امور خیریه با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان برای نگهداری و مرمت بقاع متبرکه و ابنیه تاریخی برنامه مشخص و زمان بندی شده ای را ارائه نمایند.

احمدی تصریح کرد: نحوه مدیریت بقاع متبرکه و تدوین شیوه نامه ای مشترک (فی ما بین اداره اوقاف و میراث فرهنگی شهرستان) برای نگهداری این ابنیه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بایستی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش مؤثر شهرداری و سازمان های وابسته به آن در حفظ و احیای آثار فرهنگی و تاریخی، خاطرنشان کرد: مجموعه شهرداری و سازمان های وابسته به آن باید با دستگاه های متولی بقاع متبرکه و ابنیه تاریخی همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار اصفهان همچنین بر لزوم آموزش و اطلاع رسانی به متولیان امامزادگان و بقاع متبرکه درخصوص نحوه حفظ و نگهداری از این ابنیه تاریخی تأکید کرد.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: مدیران نواحی ۶گانه آموزش و پرورش اهتمام ویژه ای به اقامه نماز جماعت در مدارس داشته اند که شایسته تقدیر است و این مهم بایستی بیش از پیش تقویت و به آن پرداخته شود.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان طی پیامی، حلول ماه شوال و عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان بویژه مردم مؤمن و شهیدپرور شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان در پیامی، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان در ماه مبارک رمضان و گرامیداشت روز جهانی قدس، از همه اقشار مردم مؤمن و ولایتمدار شهرستان اصفهان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

۱۶ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان با صدور پیامی شهادت جانسوز سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی از مستشاران ارشد نظامی با سابقه سپاه پاسداران ایران اسلامی در سوریه و تعدادی از همرزمان ایشان را به مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان اصفهان تسلیت گفت.

۱۴ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =