دومین جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با حضور فرماندار اصفهان برگزار شد

فرماندار اصفهان تصریح کرد: نحوه مدیریت بقاع متبرکه و تدوین شیوه نامه ای مشترک (فی ما بین اداره اوقاف و میراث فرهنگی شهرستان) برای نگهداری این ابنیه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بایستی در دستور کار قرار گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در دومین جلسه کارگروه پیرامون بررسی مسائل و مشکلات امامزادگان درب امام، اسماعیل و بقعه شهشهان برگزار شد، با تأکید بر اینکه دستگاه های متولی باید همکاری لازم را داشته باشند تا موضوع رفع مشکلات و موانع مربوط به میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی را به طور کاربردی به پیش ببریم، عنوان کرد: باید در اسرع وقت برای رفع مشکلات و موانع مربوط به بقاع متبرکه و امامزادگان اقدام و برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه برخی از مطالبات تحقق پذیرند، افزود: اداره اوقاف و امور خیریه با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان برای نگهداری و مرمت بقاع متبرکه و ابنیه تاریخی برنامه مشخص و زمان بندی شده ای را ارائه نمایند.

احمدی تصریح کرد: نحوه مدیریت بقاع متبرکه و تدوین شیوه نامه ای مشترک (فی ما بین اداره اوقاف و میراث فرهنگی شهرستان) برای نگهداری این ابنیه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بایستی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش مؤثر شهرداری و سازمان های وابسته به آن در حفظ و احیای آثار فرهنگی و تاریخی، خاطرنشان کرد: مجموعه شهرداری و سازمان های وابسته به آن باید با دستگاه های متولی بقاع متبرکه و ابنیه تاریخی همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار اصفهان همچنین بر لزوم آموزش و اطلاع رسانی به متولیان امامزادگان و بقاع متبرکه درخصوص نحوه حفظ و نگهداری از این ابنیه تاریخی تأکید کرد.

 

مطالب مشابه

با حضور فرماندار اصفهان، مدرسه ۹کلاسه جنت۳، ورزشگاه، زمین چمن مصنوعی و بوستان در روستای کوی راه حق کلنگ زنی شد.

۶ مهر ۱۴۰۲

در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، ، فرماندار اصفهان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و تعداد دیگری از مسئولان استانی، مسائل و مشکلات کلانشهر اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۶ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان در پیامی، فرارسیدن میلاد سراسر خیر و برکت آخرین فرستاده الهی، رسول خوبی ها، حضرت محمد بن عبد الله (ص) و ولادت با سعادت سلاله پاک و گرامی آن وجود بزرگوار، ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و بزرگ پرچمدار شیعه راستین علوی حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته مبارک وحدت و اخوت را  به مردم شهیدپرور و ولایتمدار شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۶ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تأکید کرد: مجریان برگزاری انتخابات باید مراقبت کنند که هیچگونه مداخله ای له یا علی جریان یا کاندیدایی صورت نپذیرد.

۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =