فرماندار اصفهان: همه ما باید به بزرگداشت شهدای گمنام اهتمام ویژه ای داشته باشیم

فرماندار اصفهان تأکید کرد: شهرداری بایستی از برگزاری یادمان شهدای گمنام پشتیبانی کند ولی نباید صرفا برگزارکننده این یادمان ها باشد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه هیأت امنای یادمان های شهدای گمنام، با بیان اینکه از آغاز تدفین شهدای گمنام تقاضا برای تدفین ایشان در پارک ها، تفرجگاه ها، محله ها، مجموعه های اداری و مسکونی زیاد بوده است، خاطرنشان کرد: براساس تجربیات، هرجا شهیدی دفن شده، نورانیت، معنویت، انسجام و تبیین رهروی راه شهدای عالیقدر و ولی امر مسلمین وجود دارد.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اینکه همه ما باید به بزرگداشت شهدای گمنام اهتمام ویژه ای داشته باشیم، افزود: آرامگاه شهدای گمنام مظهری برای معنویت و ولایتمداری و شمعی برای وحدت نیروهای انقلابی و متدینین است و ضروریست که مورد توجه ویژه قرار گیرند.

احمدی اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی بالاخص افرادی که به عنوان اعضای هیأت امنای یادمان های شهدای گمنام انتخاب می شوند، در بزرگداشت شهدای گمنام نقش مهمی را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: مجموعه فعالیت هایی که هیأت امنای یادمان های شهدای گمنام باید برگزار کنند متشکل از همه برنامه هایی است که باید در چهارچوب دین مبین اسلام و نظام ولایی جمهوری اسلامی انجام گردد.

وی با تأکید بر اینکه ما باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که در حوزه فرهنگی به ما گوشزد کرده اند، توجه ویژه ای داشته باشیم، افزود: بایستی چگونگی برگزاری یادمان شهدای گمنام و اجرای برنامه های آن براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه فرهنگی باشد و در این خصوص، نباید به برنامه ها یا مخاطبین خاصی منحصر بشویم.

فرماندار اصفهان تأکید کرد: یادمان شهدای گمنام و قبور آنها باید محلی برای جذب افراد به روش های مختلف باشد و به صورت فرامحلی فعالیت کنند و این امر منحصر به هیأت امنای یادمان های شهدای گمنام نباشد.

احمدی افزود: هیأت امنای یادمان شهدای شهرستان متشکل از رؤسای یادمان ها و شخصیت های حقوقی مندرج در دستورالعمل اعم از بنیاد شهید، نیروی انتظامی، سپاه، ارتش، شهردار مرکز استان، رئیس شورای اسلامی شهرستان و رؤسای یادمان های شهدای گمنام خواهند بود.

وی تأکید کرد: شهرداری بایستی از برگزاری یادمان شهدای گمنام پشتیبانی کند ولی نباید صرفا برگزارکننده این یادمان ها باشد.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان پیش بینی در بحران را بسیار حائز اهمیت دانست.

۲۳ اسفند ۱۴۰۱

فرماندار اصفهان تأکید کرد: بازرسی و نظارت ها در ایام نوروز باید به گونه ای باشد که جفایی در حق شهروندان و یا مسافران نشود و خدمات مطلوبی به آنها ارائه گردد.

۲۲ اسفند ۱۴۰۱

به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با عنوان «رویش زمین»، مراسمی به همین منظور به همت مدیریت مجموعه اداری امیر کبیر ،شهرداری منطقه ۴ و سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان و با حضور فرماندار اصفهان و برخی از مدیران شهری در مجموعه اداری امیر کبیر برگزار و از کارگران نمونه فضای سبز این مجموعه تجلیل به عمل آمد.

۲۲ اسفند ۱۴۰۱

فرماندار اصفهان در پیامی، ۲۲ اسفند ماه، سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و روز بزرگداشت شهدا را به مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان اصفهان بالاخص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و کلیه دست اندرکاران و خدمتگزاران این عرصه تبریک گفت.

۲۱ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =