فرماندار اصفهان بر لزوم اصلاح فرآیندها برای رفع موانع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد

فرماندار اصفهان در دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره به طولانی بودن فرآیندها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ، بر اصلاح فرآیندها و تحول اساسی در این رابطه تاکید کرد و گفت : در فرآیند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید براساس واقعیت ها عمل شود تا متقاضیان بتوانند به راحتی از این تسهیلات بهره مند شوند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان ، محمد علی احمدی فرماندار اصفهان در دومین جلسه  کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره به طولانی بودن فرآیندها و وجود موانع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بویژه مشاغل خانگی ، بر اصلاح فرآیندها  و تحول  اساسی در این رابطه تاکید کرد و گفت : در فرآیند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید براساس واقعیت ها عمل شود تا متقاضیان بتوانند به راحتی از این تسهیلات بهره مند شوند.

فرماندار اصفهان افزود : در بررسی پرونده متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی علاوه بر واقعیت ها و تسهیل گری ، لازم است نظارت نیز مد نظر قرار گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه آینده اقتصاد اصفهان بر اساس دو محور گردشگری و صنایع دستی و همچنین دانش بنیان تعریف شده است گفت : باید پیگیریهای لازم در خصوص افزایش تسهیلات در بخش دانش بنیان ها انجام شود .

احمدی به اشتغالزایی هدفمند  بر اساس ظرفیتها ، نیازها و اولویتهای شهرستان اشاره کرد و گفت : تسهیلات خود اشتغالی باید در بخشهایی پرداخت شود که بتواند مشکلی از شهرستان برطرف کند که در این زمینه میتوان یک روستا را بعنوان روستای نمونه هدف  قرار داد.

وی در کاربردی کردن کارگروه اشتغال شهرستان تاکید کرد و گفت : لازم است چند سرمایه گذار در این کارگروه حضور یابند و ایده ها و برنامه های خود را برای بهبود وضعیت اشتغال مطرح کنند.

وی با بیان اینکه در اصفهان سازمانهای مردم نهادی وجود دارند که در حوزه اشتغال فعالیت دارند، گفت : باید  از این سازمانها در راستای افزایش اشتغالزایی حمایت شود.

وی نبود اشتغال را حلقه مفقوده اقامتگاههای ماده ۱۶ مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد و افزود : میتوان از این ظرفیت برای اشتغالزایی معتادانی که مراحل درمان را طی و آماده بازگشت به جامعه هستند استفاده کرد.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان طی پیامی، ۱۴ اسفند ماه، سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) و روز احسان و نیکوکاری را تبریک گفت.

۱۵ اسفند ۱۴۰۲
۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =