فرماندار اصفهان بر لزوم تعامل و هم افزایی کشاورزان و شرکتهای دانش بنیان در راستای توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد

فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی ازمدیران شرکتهای دانش بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد،گفت : متاسفانه با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزشهای لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان ،محمد علی احمدی فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی ازمدیران شرکتهای دانش بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد، با اشاره به خشکسالیهای اخیر و کمبود منابع آب،گفت : متاسفانه با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزشهای لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.
وی افزود : هنوز بدلیل حاکم بودن اصطلاحات و روشهای سنتی و عدم آگاهی کشاورزان از روشهای نوین ، از بهره وری پایینی در بخش کشاورزی مواجه هستیم و از سویی دیگر ادامه این روند موجب تخریب زمینهای کشاورزی و تشدید کمبود آب میشود.
احمدی با انتقاد از عدم بهره برداری و استفاده بهینه از تحقیقات مراکز علمی و شرکتهای دانش بنیان در بخشهای مختلف تولیدی بویژه کشاورزی ، خاطر نشان ساخت:تعامل و هم افزایی کشاورزان و شرکتهای دانش بنیان میتواند موجب توسعه و افزایش بهره وری و همچنین حفظ منابع آب و خاک کشاورزی شود.
فرماندار اصفهان بخش کشاورزی را نیازمند یک تحول بنیادی و اساسی در اجرای شیوه های نوین دانست و از مدیران جهاد کشاورزی خواست با استمرار اینگونه کارگاههای آموزشی زمینه توسعه کشاورزی شهرستان را فراهم کنند.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان در پی رحلت غمبار عالم ربانی مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالقائم شوشتری پیام تسلیت صادر کرد.

۲ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان با صدور پیامی، فرارسیدن خجسته میلاد باسعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان را به تمامی جوانان شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۱ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان با بیان اینکه تلاش برای افزایش مشارکت مردم، آموزش و انسجام مواردی است که نمایندگان فرماندار باید به آنها توجه کنند، گفت: رصد لحظه ای شعب و اعضای شعب در این دوره از انتخابات در دستور کار است.

۱ اسفند ۱۴۰۲

نشست مشترک هیأت نظارت بر انتخابات و کارگروه اجرایی انتخابات شهرستان با حضور فرماندار اصفهان پیرامون هماهنگی فرآیند انتخابات یازدهم اسفند ماه برگزار شد.

۳۰ بهمن ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + چهار =