فرماندار اصفهان بر لزوم تعامل و هم افزایی کشاورزان و شرکتهای دانش بنیان در راستای توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد

فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی ازمدیران شرکتهای دانش بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد،گفت : متاسفانه با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزشهای لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان ،محمد علی احمدی فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی ازمدیران شرکتهای دانش بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد، با اشاره به خشکسالیهای اخیر و کمبود منابع آب،گفت : متاسفانه با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزشهای لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.
وی افزود : هنوز بدلیل حاکم بودن اصطلاحات و روشهای سنتی و عدم آگاهی کشاورزان از روشهای نوین ، از بهره وری پایینی در بخش کشاورزی مواجه هستیم و از سویی دیگر ادامه این روند موجب تخریب زمینهای کشاورزی و تشدید کمبود آب میشود.
احمدی با انتقاد از عدم بهره برداری و استفاده بهینه از تحقیقات مراکز علمی و شرکتهای دانش بنیان در بخشهای مختلف تولیدی بویژه کشاورزی ، خاطر نشان ساخت:تعامل و هم افزایی کشاورزان و شرکتهای دانش بنیان میتواند موجب توسعه و افزایش بهره وری و همچنین حفظ منابع آب و خاک کشاورزی شود.
فرماندار اصفهان بخش کشاورزی را نیازمند یک تحول بنیادی و اساسی در اجرای شیوه های نوین دانست و از مدیران جهاد کشاورزی خواست با استمرار اینگونه کارگاههای آموزشی زمینه توسعه کشاورزی شهرستان را فراهم کنند.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ما نیازمند روحیه جهادی در جامعه امروز هستیم و باید از ظرفیت ها و امکانات موجود به نحو احسن در بهبود امور استفاده کنیم.

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی، آغاز حرکت گسترده و فعالیت منسجم همگان برای تعالی دینی و تعالی تحصیلی و آموزشی است و افزایش سطح تحصیلات، اطلاعات علمی و معلومات دانش آموزان در رشته های مختلف باعث استقلال علمی، افزایش تولید و بهره وری می شود.

 

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان بر لزوم بسیج همه امکانات برای تسهیل در تردد دانش آموزان تأکید کرد.

۱ مهر ۱۴۰۲

در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس، فرماندار اصفهان با حضور در جشن عاطفه ها، از پایگاه اصلی کمیته امداد در میدان انقلاب بازدید کرد.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =