فرماندار اصفهان بر لزوم تعامل و هم افزایی کشاورزان و شرکتهای دانش بنیان در راستای توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد

فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی ازمدیران شرکتهای دانش بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد،گفت : متاسفانه با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزشهای لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان ،محمد علی احمدی فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی ازمدیران شرکتهای دانش بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد، با اشاره به خشکسالیهای اخیر و کمبود منابع آب،گفت : متاسفانه با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزشهای لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.
وی افزود : هنوز بدلیل حاکم بودن اصطلاحات و روشهای سنتی و عدم آگاهی کشاورزان از روشهای نوین ، از بهره وری پایینی در بخش کشاورزی مواجه هستیم و از سویی دیگر ادامه این روند موجب تخریب زمینهای کشاورزی و تشدید کمبود آب میشود.
احمدی با انتقاد از عدم بهره برداری و استفاده بهینه از تحقیقات مراکز علمی و شرکتهای دانش بنیان در بخشهای مختلف تولیدی بویژه کشاورزی ، خاطر نشان ساخت:تعامل و هم افزایی کشاورزان و شرکتهای دانش بنیان میتواند موجب توسعه و افزایش بهره وری و همچنین حفظ منابع آب و خاک کشاورزی شود.
فرماندار اصفهان بخش کشاورزی را نیازمند یک تحول بنیادی و اساسی در اجرای شیوه های نوین دانست و از مدیران جهاد کشاورزی خواست با استمرار اینگونه کارگاههای آموزشی زمینه توسعه کشاورزی شهرستان را فراهم کنند.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان صبح امروز (یکشنبه) به مناسبت فرارسیدن سال نو، با مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان دیدار و سال نو را به آنها تبریک گفت.

۶ فروردین ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان به مناسبت فرارسیدن سال نو، در منزل خانواده معظم شهدا و ایثارگران پرسنل حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

۶ فروردین ۱۴۰۲

استاندار و فرماندار اصفهان از ستاد مرکزی و محل اسکان فرهنگیان بازدید کردند.

۶ فروردین ۱۴۰۲

استاندار و فرماندار اصفهان از روند خدمت رسانی به مسافران نوروزی در مجموعه اقامتی باغ فدک بازدید کردند.

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =