فرماندار اصفهان تأکید کرد: بایستی سیاست ها و بسته های تشویقی در خصوص رشد جمعیت را تهیه و اطلاع رسانی نماییم

فرماندار اصفهان عنوان کرد: دستگاه های متولی مواردی از قانون مربوط به نرخ رشد جمعیت را که اجرا نمی شوند، جمع بندی و جهت پیگیری ارائه نمایند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان، با تأکید بر لزوم پیشگیری از افزایش تعداد افراد فاقد شناسنامه، اظهار داشت: با هدفگذاری صحیح، عوامل افزایش تعداد افراد فاقد شناسنامه بایستی مشخص و اقدامات لازم در راستای پیشگیری از افزایش تعداد این افراد صورت پذیرد.

فرماندار اصفهان افزود: تصمیمات مقتضی در خصوص افراد شناسایی شده فاقد شناسنامه اتخاذ و کارگروه مربوطه با محوریت دستگاه های ذی ربط تشکیل گردد.

احمدی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) پیرامون «پیری جمعیت و نجات از آینده هولناک ناشی از پیری جمعیت» تصریح کرد: گفتمان های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تمامی موضوعات همواره امیدآفرین است اما در زمینه جمعیت، «نجات از آینده هولناک ناشی از پیری جمعیت» را چندین مرتبه بیان فرموده اند.

وی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت کشور ما ۱٫۴ درصد است، عنوان کرد: ۳۰ درصد جمعیت ایران در سال ۱۴۳۰، ۷۵ ساله می شوند و نظام پزشکی ما در این سال بایستی افزایش چشمگیری داشته باشد در غیر این صورت با بحران جدی در همه عرصه ها مواجه خواهیم بود.

فرماندار اصفهان افزود: مراکز بهداشت و اداره ثبت احوال آمار و اطلاعات مربوط به رشد جمعیت شهرستان را درست و دقیق حتی الامکان به تفکیک مناطق مختلف شهری و روستایی احصاء کنند و پیش بینی های لازم را در این خصوص انجام دهند.

احمدی تأکید کرد: بایستی سیاست ها و بسته های تشویقی در خصوص رشد جمعیت را تهیه و اطلاع رسانی کرده و همچنین مسائل فرهنگی و اقتصادی موجود در این خصوص را اصلاح نماییم.

وی افزود: دستگاه های متولی مواردی از قانون مربوط به نرخ رشد جمعیت را که اجرا نمی شوند، جمع بندی و جهت پیگیری ارائه نمایند.

 

مطالب مشابه

در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس، فرماندار اصفهان با حضور در جشن عاطفه ها، از پایگاه اصلی کمیته امداد در میدان انقلاب بازدید کرد.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان طی پیامی، فرارسیدن هفته دفاع مقدس را به مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور شهرستان اصفهان بالاخص خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، تبریک گفت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تصریح کرد: ما در عرصه انتخابات و فرآیند برگزاری آن به دنبال آن هستیم که جوانی و ابتکار را در کنار تجربه قرار دهیم.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تأکید کرد: عرصه های محرومیت در نقاط شهری و روستایی شهرستان برای محرومیت زدایی باید شناسایی شود و پیگیری  های لازم در این خصوص با مدل مشارکت صورت پذیرد.

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =