بازدید فرماندار اصفهان از مجموعه تخت فولاد

فرماندار اصفهان به منظور رفع برخی مشکلات مجموعه تخت فولاد، از محوطه های تاریخی این مجموعه بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان به منظور رفع برخی مشکلات مجموعه تخت فولاد، از محوطه های تاریخی این مجموعه بازدید کرد.

فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت و ارزش معنوی تخت فولاد در اصفهان عنوان کرد: تخت فولاد به‌دلیل وسعت، کثرت،علما،صالحین و مشاهیر مدفون در آن و وجود ابنیه ارزشمند تاریخی یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی و فرهنگی ایران محسوب می‌شود که باید باتوجه به وجود بیش از هزار تن از علما،صالحان و مشاهیر مدفون در این مجموعه، از روش های نوین بهتر و بیشتر به مردم دنیا بشناسانیم و از همین راه ارتباط گردشگری بین ادیان را گسترش و نهادینه کنیم.

گفتنی است، تخت فولاد، یکی از گورستان های بلندمرتبه جهان اسلام و تشیع است که مزار بزرگان بسیاری از علم و هنر دنیای اسلام را دربر گرفته است. این مجموعه در جنوب شرقی اصفهان واقع شده و گنجینه ای از مقبره بزرگان محسوب میشود که آن را در کنار قبرستان بقیع در مدینه، قبرستان ابوطالب در مکه و قبرستان وادی السلام در نجف، از مهم‌ترین و متبرک‌ترین مراقد جهان اسلام دانسته اند. در کتاب‌های تاریخی از تخت فولاد با نام‌های «لسان‌الارض» و «بابارکن‌الدین» نیز یاد شده است. این سرزمین در طول تاریخ یکی از مقدس‌ترین مزارهای جهان اسلام در ادوار گوناگون تاریخی بوده و از جهات معنوی، مورد توجه عالمان و مردم بوده و هست. تخت فولاد همچنین عبادتگاه بسیاری از علما و عرفا در طول تاریخ بوده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: یکی از ابعاد شعار سال این است که ما باید ساز و کارهایی را برای مشارکت مردم در ایفای مأموریت های دولت برای خدمت به مردم فراهم سازیم.

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: باتوجه به محدودیت منابع آبی، ترویج اصلاح الگوی کشت و اصلاح روش های آبیاری، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان طی پیامی، ۲۹ فروردین ماه، روز بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی را به آحاد ارتشیان ایران اسلامی بالاخص نیروهای ارتشی مستقر در شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان عنوان کرد: مدیران نواحی ۶گانه آموزش و پرورش اهتمام ویژه ای به اقامه نماز جماعت در مدارس داشته اند که شایسته تقدیر است و این مهم بایستی بیش از پیش تقویت و به آن پرداخته شود.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هفت =