بازدید فرماندار اصفهان از مجموعه تخت فولاد

فرماندار اصفهان به منظور رفع برخی مشکلات مجموعه تخت فولاد، از محوطه های تاریخی این مجموعه بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان به منظور رفع برخی مشکلات مجموعه تخت فولاد، از محوطه های تاریخی این مجموعه بازدید کرد.

فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت و ارزش معنوی تخت فولاد در اصفهان عنوان کرد: تخت فولاد به‌دلیل وسعت، کثرت،علما،صالحین و مشاهیر مدفون در آن و وجود ابنیه ارزشمند تاریخی یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی و فرهنگی ایران محسوب می‌شود که باید باتوجه به وجود بیش از هزار تن از علما،صالحان و مشاهیر مدفون در این مجموعه، از روش های نوین بهتر و بیشتر به مردم دنیا بشناسانیم و از همین راه ارتباط گردشگری بین ادیان را گسترش و نهادینه کنیم.

گفتنی است، تخت فولاد، یکی از گورستان های بلندمرتبه جهان اسلام و تشیع است که مزار بزرگان بسیاری از علم و هنر دنیای اسلام را دربر گرفته است. این مجموعه در جنوب شرقی اصفهان واقع شده و گنجینه ای از مقبره بزرگان محسوب میشود که آن را در کنار قبرستان بقیع در مدینه، قبرستان ابوطالب در مکه و قبرستان وادی السلام در نجف، از مهم‌ترین و متبرک‌ترین مراقد جهان اسلام دانسته اند. در کتاب‌های تاریخی از تخت فولاد با نام‌های «لسان‌الارض» و «بابارکن‌الدین» نیز یاد شده است. این سرزمین در طول تاریخ یکی از مقدس‌ترین مزارهای جهان اسلام در ادوار گوناگون تاریخی بوده و از جهات معنوی، مورد توجه عالمان و مردم بوده و هست. تخت فولاد همچنین عبادتگاه بسیاری از علما و عرفا در طول تاریخ بوده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ما نیازمند روحیه جهادی در جامعه امروز هستیم و باید از ظرفیت ها و امکانات موجود به نحو احسن در بهبود امور استفاده کنیم.

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی، آغاز حرکت گسترده و فعالیت منسجم همگان برای تعالی دینی و تعالی تحصیلی و آموزشی است و افزایش سطح تحصیلات، اطلاعات علمی و معلومات دانش آموزان در رشته های مختلف باعث استقلال علمی، افزایش تولید و بهره وری می شود.

 

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان بر لزوم بسیج همه امکانات برای تسهیل در تردد دانش آموزان تأکید کرد.

۱ مهر ۱۴۰۲

در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس، فرماندار اصفهان با حضور در جشن عاطفه ها، از پایگاه اصلی کمیته امداد در میدان انقلاب بازدید کرد.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + چهارده =