فرماندار اصفهان تأکید کرد: هلال احمر باید از ظرفیت های مردمی و ساختارهای داوطلبانه به نحو احسن استفاده کند

فرماندار اصفهان تصریح کرد: هلال احمر دارای نقش شاخص و ممتاز در مدیریت بحران بوده و نقش هلال احمر زمانی که آمادگی کامل، ارتباطات مردمی سازمان دهی شده قوی، نیروهای باانگیزه و مانور و تمرینات خوب داشته باشد، بخوبی ایفا می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، به مناسبت گرامیداشت هفته صلیب سرخ و هلال احمر، محمد علی احمدی فرماندار اصفهان صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در هلال احمر شهرستان اصفهان، ضمن تبریک هفته صلیب سرخ و هلال احمر، از کارکنان و اعضای خدوم جمعیت هلال احمر شهرستان با اهدای شاخه های گل تقدیر کرد.

فرماندار اصفهان در جمع کارکنان خدوم جمعیت هلال احمر شهرستان، با بیان اینکه هلال احمر دارای بنیان مردمی است و عموم مردم در انجام مأموریت های آن دخیلند، اظهار داشت: هرچه دخالت مردم را در انجام این مأموریت ها افزایش دهیم، موفقیت های این نهاد افزایش می یابد؛ چراکه عامل اصلی موفقیت های هلال احمر در اجرای مأموریت های آن است.

احمدی افزود: هرگاه ارتباط سازمانی با مردم، قوی، منظم و سازماندهی شده باشد، یقینا خدمات آن سازمان بهتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه گستره جغرافیایی خدمات و فعالیت های هلال احمر نقاط مختلف سراسر کشور است، عنوان کرد: نقطه ای در کشور وجود ندارد که محل مأموریت هلال احمر نباشد و این مأموریت ها نه تنها در سراسر کشور بلکه بین المللی نیز هست.

فرماندار اصفهان افزود: علیرغم مرزبندی شهرستانی، نقش آفرینی نیروهای هلال احمر شهرستان اعم از کارکنان و جمعیت داوطلب مردمی، تنها به شهرستان محدود نمی شود.

احمدی با تأکید بر اینکه هلال احمر باید از ظرفیت های مردمی و ساختارهای داوطلبانه به نحو احسن استفاده کند، تصریح کرد: هلال احمر دارای نقش شاخص و ممتاز در مدیریت بحران بوده و نقش هلال احمر زمانی که آمادگی کامل، ارتباطات مردمی سازمان دهی شده قوی، نیروهای باانگیزه و مانور و تمرینات خوب داشته باشد، بخوبی ایفا می شود.

وی بر لزوم همکاری و هم افزایی اورژانس با هلال احمر تأکید کرد و گفت: اورژانس با همکاری هلال احمر بایستی در نقاطی که بیشتر آسیب دیده اند، به طور ویژه امدادرسانی کنند و نباید نقطه ای از ارائه خدمات و امدادرسانی مغفول بماند.

فرماندار اصفهان تأکید کرد: اطلاع رسانی پیرامون وقوع بحران و اقدامات انجام شده در این خصوص باید به صورت هماهنگ و از طریق مدیریت بحران فرمانداری انجام شود چراکه اطلاع رسانی ناهماهنگ باعث تشویش اذهان عموم می شود.

وی افزود: تجارب موجود را بایستی ثبت کرد چراکه آنها مقدمه ای برای هماهنگی های بعدی می شود.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

در آستانه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) پیکر مطهر شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در مدارس نواحی ۶گانه آموزش و پرورش شهر اصفهان بر روی دستان دانش آموزان تشییع خواهد شد.

۱۹ آذر ۱۴۰۲

معاون برنامه ریزی فرمانداری اصفهان تأکید کرد: دستگاه های نظارتی باید نظارت بیشتری بر توزیع کنندگان اقلام تنظیم بازار داشته باشند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از گلخانه تولید سبزی و صیفی و واحد پرورش دام و اسب بازدید کرد.

۱۶ آذر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از دامداری صنعتی مهندس فوده ای بازدید کرد.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =