پیام فرماندار اصفهان به مناسبت گرامیداشت ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

فرماندار اصفهان با صدور پیامی، فرارسیدن ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را به تمامی فعالان، دوستداران و حافظان این عرصه در شهرستان اصفهان تبریک گفت.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان با صدور پیامی، فرارسیدن ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را به تمامی فعالان، دوستداران و حافظان این عرصه در شهرستان اصفهان تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

۲۸ اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی بهانه ای است برای پاسداشت علم، اندیشه، هنر و تمدن پیشینیان این سرزمین و میراث گرانبهایی که از قلب تاریخ به جای مانده و بیانگر هویت، عظمت و شکوه کشور است.

موزه ها از قدرتی کم نظیر میان گذشته، حال و آینده برخوردار هستند و به‌عنوان مکانی برای نگهداری میراث ملموس و ناملموس جامعه بشری شناخته می شوند که آثار و اشیای به نمایش درآمده در آن، آیینه تمام‌نمایی از فرهنگ، هنر، آداب و رسوم، باورها و اعتقادات گذشتگان را به تصویر می کشد.

یکی از سرمایه های ملی، میراث فرهنگی است که حفظ و نگهداری از آن وظیفه همگانی است. این موضوع اهمیت آموزش همه افراد جامعه از کوچک تا بزرگ را برای حفظ آن از طریق رسانه های گروهی و بالا بردن فرهنگ نگهداری از آثار باستانی دوچندان می کند.

اینجانب فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی را به تمامی فعالان، دوستداران و حافظان این عرصه که همواره در راه پیشرفت‌ و اعتلای فرهنگی و حفظ و احیاء مواریث فرهنگی و سرمایه‌های تاریخی این کشور گام بر می دارند تبریک عرض نموده، عزت، عظمت، شکوه و سربلندی روزافزون ایران اسلامی را آرزومندم.

                                                                                                            محمدعلی احمدی

                                                                                                فرماندار اصفهان

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اصفهان روز گذشته (جمعه) به همراه بخشدار مرکزی از مجموعه سردخانه های مستقر در اداره کل پشتیبانی امور دام اصفهان بازدید کرد.

۲۰ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان روز گذشته (جمعه) در جمع پیشکسوتان تیم فوتبال دارایی اصفهان حضور یافت.

۲۰ خرداد ۱۴۰۲

پاسدار مدافع امنیت شهید محسن رضایی شامگاه روز شنبه ۱۹ آذر ماه سال ۱۴۰۱ در ناآرامی های شهرستان سمیرم به طور ناجوانمردانه ای به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

۱۶ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تأکید کرد: ما باید با یکدیگر مأموریت بزرگی (انتخابات) را در شهرستان به بهترین نحو برگزار کنیم از این رو فعالیت تیمی ما در فرمانداری باید روز به روز تقویت گردد.

۱۶ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =