فرماندار اصفهان تأکید کرد: جوانان و نوجوانان بایستی به شهدا و وصیت نامه های آنان توجه کرده و خود را از مسیر و آرمان های آنان جدا نکنند

فرماندار اصفهان عنوان کرد: امروز ما با هجمه هایی از سوی دشمنان برای جلوگیری از سرعت پیشرفت کشور مواجه هستیم که از ابزار رسانه در این راستا استفاده می کنند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در نشستی با دختران نوجوان فعال اصفهانی، هماهنگی و برنامه ریزی برای اجرای سیاست های دولت در شهرستان را از عمده وظایف و مأموریت های فرمانداری ها برشمرد و خاطرنشان کرد: فرمانداری ها سیاست های عمومی دولت را پیگیری و سیاست های خاص را هماهنگی می نمایند.

فرماندار اصفهان افزود: ریاست شورای آموزش و پرورش، مدیریت حوادث و بحران های احتمالی، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری، شورای اسلامی و ریاست جمهوری، هماهنگی های پیرامون تأمین امنیت عمومی، هماهنگی برای انجام مأموریت ها و رسالت های دولت بین دستگاه ها و ادارات، تطبیق مصوبات شوراهای شهرها و روستاها با قوانین و مقررات و تأیید و رد آنها و هماهنگی، برنامه ریزی، سیاستگذاری برای شهرستان، استفاده از ظرفیت های موجود و پیگیری امور شهرستان، از دیگر وظایف و مأموریت های فرمانداری ها در شهرستان است.

احمدی تصریح کرد: تحصیلات عالی دختران و مطالبه گری آنها برای ارتقاء سطح آموزش و پرورش، یکی از دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های امام خمینی (ره) و شهدا برای رسیدن به شرایط عادلانه پژوهش و علم آموزی در جامعه است.

وی با بیان اینکه برخی از موضوعات سیاستگذاری های کلی و مبتنی بر اندیشه و پژوهش است، عنوان کرد: انتخاب های مردم تأثیر بسزایی در رفع موانع و مشکلات آنها دارد.

فرماندار اصفهان با اشاره به کمبود آموزگار در اصفهان، افزود: این مهم باعث کاهش سطح کیفیت آموزش و پرورش می شود که با برنامه ریزی های صورت گرفته ان شاء الله این مشکل در آینده مرتفع خواهد شد.

احمدی به تخصیص سرانه به مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تقویت عدالت در حوزه های احداث مدارس و ارتباطات بین معلمان و ساختارهای آموزش و پرورش، ازجمله رویکردهای آموزش و پرورش در دولت سیزدهم بوده که پیگیری های لازم در این راستا در دست انجام است.

وی افزود: احداث چندین مدرسه در مناطق حاشیه اصفهان و تخصیص بودجه و اعتباراتی برای تأمین نیازهای فوری برخی از مدارس، از اقدامات صورت گرفته در ماه های گذشته در زمینه بهبود شرایط آموزش و پرورش بوده است.

فرماندار اصفهان با تأکید بر ضرورت رعایت حجاب، اظهار داشت: رعایت حجاب نمود بارز دینداری یک جامعه است و توجیه و اقناع سازی نوجوانان و جوانان در مدارس و دانشگاه ها در خصوص اهمیت و ضرورت رعایت حجاب، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

احمدی افزود: کشف حجاب در جامعه به معنای بی توجهی به قانون است و به افراد قانون گریز نباید خدماتی ارائه گردد.

وی تصریح کرد: براساس توافقات صورت گرفته با نهاد کتابخانه های عمومی و اعتبارات پیش بینی شده، ان شاء الله اقدامات لازم در خصوص احداث کتابخانه در سطح شهرستان انجام خواهد شد.

فرماندار اصفهان به عدم عدالت آموزشی و تفاوت های مدارس دولتی و غیر انتفاعی نیز اشاره کرد و گفت: اینگونه بی عدالتی ها صرفا با تربیت آموزگاران و با اعتبارات تخصیص یافته محقق خواهد شد که با اقدامات مثبت صورت گرفته، ان شاء الله در آینده نزدیک به عدالت آموزشی نزدیک خواهیم شد.

احمدی پیرامون رفع مشکلات شهر بهارستان نیز افزود: مشکلات بهارستان در عرصه های مختلف بالاخص آموزش و پرورش، احداث مدارس، حمل و نقل عمومی، احداث بیمارستان، تقویت اورژانس بهارستان و نهضت ملی مسکن به طور زیرساختی در دست بررسی و اقدام قرار دارد.

وی پیرامون موضوع تئاتر و نمایش گفت: برنامه هایی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد خانه تئاتر در اصفهان با همکاری شهرداری در دست انجام است گرچه فرهنگسرای هنر بستر مناسبی را برای این موضوع فراهم کرده است.

فرماندار اصفهان اصلی ترین علت فرونشست در اصفهان را موضوع آب و رودخانه زاینده رود دانست و عنوان کرد: بحمد الله با پیگیری های انجام شده در استان و دستورات ویژه ریاست محترم جمهور، دولت برای موضوع زاینده رود برنامه دارد و ان شاء الله آثار اقدامات خوب این دولت در سال های آتی مشهود خواهد بود.

وی اذعان داشت: حمایت از واحدهای تولیدی دارای مشکل، ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی، صنایع دستی و صنعت گردشگری، ازجمله اقدامات دولت سیزدهم برای حمایت و رونق تولید بوده که با جدیت در حال پیگیری است.

احمدی با بیان اینکه دشمنان به دنبال سلب آرامش و امید از جوانان و نوجوانان ما هستند، افزود: امروز ما با هجمه هایی از سوی دشمنان برای جلوگیری از سرعت پیشرفت کشور مواجه هستیم که از ابزار رسانه در این راستا استفاده می کنند.

فرماندار اصفهان تأکید کرد: جوانان و نوجوانان بایستی به شهدا و وصیت نامه های آنان توجه کرده و خود را از آنها و مسیر و آرمان های آنها جدا نکنند.

گفتنی است در پایان، با حضور فرماندار اصفهان از دختران نوجوان فعال اصفهانی با اهدای شاخه های گل و هدایایی تقدیر شد.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اصفهان طی پیامی، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به دست اندرکاران برقراری نظم و امنیت اجتماعی بالاخص فرماندهان، مسئولان و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: مراکز بهداشت شماره ۱ و ۲ نسبت به تهیه دستورالعمل اجرایی هفته سلامت بانوان شامل رویدادهایی که باید برگزار گردد، تبلیغات و آموزش هایی که باید انجام شود و خدماتی که باید ارائه گردد، اقدام نمایند.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بسترساز حضور مردم در عرصه های مختلف دینی و انقلابی است و بسیاری از هماهنگی ها برای اجرای مراسمات و نشان دادن حضور پرشور و عظمت مردم در عرصه های مختلف را انجام می دهد.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از برخی بخش های بیمارستان امین بازدید و در جریان مسائل و مشکلات موجود این بیمارستان قرار گرفت.

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =