فرماندار اصفهان تأکید کرد: گلخانه های ما باید از حالت تک محصولی خارج شوند

فرماندار اصفهان عنوان کرد: گلخانه های ما باید از حالت تک محصولی خارج شود و این مستلزم تلاش جهادی و پژوهش عمیق است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در حاشیه افتتاح گلخانه ۱٫۵ هکتاری در روستای حسین آباد واقع در منطقه براآن شمالی، ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی، به دو رکن اصلی تشکیل جهاد سازندگی به فرمان تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: روحیه مجاهدت، تلاش و انجام کارها و اقدامات دست نیافتنی بود که مصادیق آن در دوران دفاع مقدس از برادران جهادگر مشاهده شد، از این رو این انگیزه الهی و تلاش برای خدمت و گره گشایی از مشکلات مردم به عنوان یکی از ارکان جهاد سازندگی بود که ان شاء الله در جهاد کشاورزی استمرار خواهد یافت.

فرماندار اصفهان مردمی بودن را از دیگر ارکان مهم تشکیل جهاد سازندگی دانست و افزود: روحیه خدمت کردن همه مردم به کشاورزان به عنوان رکن اصلی تولیدات راهبردی بایستی ادامه یابد.

احمدی تصریح کرد: ما به روحیه جهادی، ازخودگذشتگی و مردمی بودن در این ایام نیازمندیم و اگر امروز جهاد کشاورزی ساختاری را به عنوان کانون های جوانان روستایی معرفی می نماید که باید مردم خود دخیل باشند و کمک کنند و طلایه دار تولید بشوند و ما نیز به تولیدکنندگان و به عموم مردمی که در این عرصه وارد می شوند کمک کنیم.

وی افزود: ذکر یاد و خاطره شهدای جهاد سازندگی به این دلیل است که تلاش آنها برای تولید و خدمت بود.

فرماندار اصفهان اظهار داشت: باتوجه به کاهش بارش ها و کمبود منابع آبی و وجود اراضی حاصلخیز بایستی از روش های نوین به گونه ای استفاده شود که منجر به افزایش تولید، ارزش افزوده و فعالیت اقتصادی و اشتغالزایی گردد.

احمدی تأکید کرد: روش به کار رفته در این گلخانه بایستی توسعه داده شود و الگویی برای دیگر نقاط شهرستان و کل استان بشود.

وی از اقدامات خوب رئیس و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان تقدیر کرد و افزود: گلخانه های ما باید از حالت تک محصولی خارج شود و این مستلزم تلاش جهادی و پژوهش عمیق است.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ما نیازمند روحیه جهادی در جامعه امروز هستیم و باید از ظرفیت ها و امکانات موجود به نحو احسن در بهبود امور استفاده کنیم.

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی، آغاز حرکت گسترده و فعالیت منسجم همگان برای تعالی دینی و تعالی تحصیلی و آموزشی است و افزایش سطح تحصیلات، اطلاعات علمی و معلومات دانش آموزان در رشته های مختلف باعث استقلال علمی، افزایش تولید و بهره وری می شود.

 

۱ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان بر لزوم بسیج همه امکانات برای تسهیل در تردد دانش آموزان تأکید کرد.

۱ مهر ۱۴۰۲

در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس، فرماندار اصفهان با حضور در جشن عاطفه ها، از پایگاه اصلی کمیته امداد در میدان انقلاب بازدید کرد.

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − چهار =