فرماندار اصفهان توجه به نهال کاری، گسترش فضای سبز و پیشگیری از آسیب به محیط زیست را بسیار حائز اهمیت دانست

فرماندار اصفهان عنوان کرد: توجه به تجربه کاشت گونه هایی که نیاز کمتری به آب دارند در جهت گسترش فضای سبز و تولید اکسیژن بیشتر در سطح شهرستان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این خصوص موفقیت هایی نیز داشته ایم و این روند را باید با قوت ادامه دهیم.

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، همزمان با آغاز عملیات اجرایی طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور، صبح امروز (شنبه) در مراسمی با حضور فرماندار اصفهان و جمعی از دستگاه های استانی و شهرستانی و با مشارکت انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه استان اصفهان، عملیات کاشت نوع گونه تاغ و قره داغ در سطح ۲۰ هکتار از عرصه های تخریب شده معدنی (معادن شن و ماسه منطقه فساران) در منطقه شرق اصفهان انجام شد.

محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه موفقیت های ما در همه عرصه ها مرهون مشارکت های مردمی بوده است، خاطرنشان کرد: در هر عرصه ای که مردم و تشکل ها ورود کرده اند و ما بسترساز حضور و مشارکت آنها بوده ایم قطعا با موفقیت هایی مواجه شده ایم.

فرماندار اصفهان افزود: توجه به نهال کاری، گسترش فضای سبز و پیشگیری از آسیب به محیط زیست، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر ایرانی بایستی در این خصوص نقش آفرینی کند و ما نیز بایستی بسترساز این مهم باشیم.

احمدی توجه به زمین، آسیب های وارده به آن در شرق شهرستان اصفهان و برنامه ریزی در این خصوص را ضروری دانست و تأکید کرد: بحمد الله اداره منابع طبیعی تاکنون پیگیری های خوبی را در این راستا انجام داده است و با راه اندازی نهضت کاشت نهال، سهمی برای هر استان و شهرستان تعیین شده که ما باید بیش از سهم تعیین شده، نقش آفرینی کنیم.

وی به معضل کمبود آب نیز اشاره کرد و گفت: توجه به تجربه کاشت گونه هایی که نیاز کمتری به آب دارند در جهت گسترش فضای سبز و تولید اکسیژن بیشتر در سطح شهرستان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این خصوص موفقیت هایی نیز داشته ایم و این روند را باید با قوت ادامه دهیم.

فرماندار اصفهان افزود: ان شاء الله با پیگیری دستگاه های ذی ربط بالاخص اداره منابع طبیعی، برنامه عملیاتی پیرامون دیگر نقاط شهرستان که نیاز به گسترش فضای سبز دارند، تهیه و گام های مؤثری در این رابطه برداشته شود.

احمدی تصریح کرد: ما می توانیم به گونه ای عمل کنیم که علیرغم کم آبی و خشکسالی، توجه به نهضت کاشت نهال، گسترش فضای سبز و توجه به محیط زیست توأم با موفقیت جزء برنامه های ما بوده و باشد.

وی با اشاره به ایام شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: با توجه به قرار داشتن در ایام شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س)، بهتر است نقاطی که نهال کاری می شوند به نام مبارک حضرت زهرا (س) مزین و نامگذاری شوند.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان در پیامی، فرارسیدن نیمه شعبان، سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدی موعود (عج) را که به نام روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است را به مردم شهیدپرور و ولایتمدار شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۵ اسفند ۱۴۰۲

در نشست فرماندار اصفهان با رابطین مناطق و نمایندگان فرماندار، ملزومات و بایدهای روز رای گیری در شعب اخذ رای مورد بررسی قرار گرفت.

۳ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان در پیامی هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) را تبریک گفت.

۳ اسفند ۱۴۰۲

نشست هم اندیشی رویدادهای فرهنگی، هنری، ورزشی انتخابات ۱۱ اسفندماه در فرمانداری اصفهان برگزار شد.

۵ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =