فرماندار اصفهان: پیشرفت و توسعه کشور بدون توجه به سلامت و امنیت امکان پذیر نخواهد بود

فرماندار اصفهان تأکید کرد: ما بایستی عملکرد خیرین در حوزه های مختلف بالاخص حوزه سلامت را بیش از پیش منعکس نماییم و با هم افزایی بین همه مجموعه ها، امور مربوط به خیرین را تسهیل کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه مجمع سلامت شهرستان که با هدف تقویت فرآیندهای اجتماعی، جلب مشارکت بین بخشی و تقدیر از ادارات و نهادهای فعال در امر جوانی جمعیت برگزار شد، با تأکید بر اینکه حوزه سلامت همچون حوزه امنیت از جایگاه و اهمیت والایی برخوردار است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: پیشرفت و توسعه کشور بدون سلامت و امنیت امکان پذیر نخواهد بود.

فرماندار اصفهان با اشاره به ابعاد مختلف و گسترده سلامت در دوره حاضر، اظهار داشت: سلامت جسم و روان، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پرداختن به ابعاد مختلف سلامت باعث تأمین سلامت به طور عام و به تبع آن پیشرفت و توسعه کشور می شود.

احمدی افزود: پرداختن به مقوله سلامت بدون توجه به مقوله حمل و نقل، ترافیک، محیط زیست و فضای سبز میسر نخواهد بود، چراکه همه این مقوله ها به نحوی در سلامت جسم و روان تأثیرگذار هستند.

وی تأکید کرد: ما باید نقش و سهم هر یک از دستگاه های دولتی و غیر دولتی در حوزه سلامت را تعریف و آنها را ملزم کنیم که در برنامه هایشان اجرا نمایند  و راهبرد و برنامه مجمع سلامت و جلسات کارگروه سلامت را در سال آینده به این موضوع اختصاص دهیم و به طور کاربردی آن را پیگیری نماییم تا محقق شود.

فرماندار اصفهان به اهمیت جوانی جمعیت و فرزندآوری نیز اشاره کرد و گفت: ما درصدد پیشرفت و نمونه شدن کشور در ابعاد مختلف بوده ایم و همواره در حوزه حفظ مرزهای جغرافیایی و مرزهای معنوی الگو شده ایم که در این زمینه با دشمنی هایی مواجه بوده ایم که همانا راهبرد فروپاشی بنیان خانواده ها و دوری آنها از فرهنگ دینی با استفاده از ابزارهای مختلف همچون رسانه، فضای مجازی، القای شبهات، بیان مشکلات اقتصادی و معیشتی و سرانجام ناامیدی در جامعه، کاهش فرزندآوری و وابستگی است.

احمدی با تأکید بر اینکه ما باید راهبرد اساسی و بنیادین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر «جوانی جمعیت و توجه به مسائل اجتماعی و رفع آنها، ازجمله طلاق و حفظ خانواده» را با جدیت پیگیری نماییم، افزود: قانونی در این خصوص تصویب شد که جریان معاند اجرای آن و اقدامات مثبت انجام شده در این خصوص اعم از : ارائه تسهیلات ازدواج، فرزندآوری، مسکن و غیره را نیز کتمان کرده و می کنند.

وی با اشاره به معضل طلاق در شهرستان و اهمیت پیشگیری از آن، تأکید کرد: باید با همکاری و هم افزایی یکدیگر وارد این عرصه شویم و نقش های افراد را تعریف و پیگیری نماییم و موفقیت های کسب شده را تبیین کنیم و مردم را از عمق تهدیدات این حوزه آگاه سازیم.

فرماندار اصفهان توجه به عرصه فرهنگ را ازنیازهای مهم برشمرد و گفت: کارگروه سلامت شهرستان باید در سال آینده قوی تر در این عرصه وارد شود.

احمدی از خیرین و پیشکسوتان حوزه سلامت تقدیر کرد و افزود: خیرین، پیشکسوتان و معتمدین محلات در سال های گذشته بالاخص سال ۱۴۰۲ در حوزه عمرانی و فرهنگی برای موضوع سلامت و هم در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی که منجر به سلامت می شود، بسیار خوش درخشیدند و گام های مؤثری را برداشتند که شایسته تقدیر است و ان شاء الله این روند در سال های آتی نیز استمرار یابد.

وی افزود: ما بایستی عملکرد خیرین در حوزه های مختلف بالاخص حوزه سلامت را بیش از پیش منعکس نماییم و با هم افزایی بین همه مجموعه ها، امور مربوط به خیرین را تسهیل کنیم.

 

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: باتوجه به محدودیت منابع آبی، ترویج اصلاح الگوی کشت و اصلاح روش های آبیاری، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان طی پیامی، ۲۹ فروردین ماه، روز بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی را به آحاد ارتشیان ایران اسلامی بالاخص نیروهای ارتشی مستقر در شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان عنوان کرد: مدیران نواحی ۶گانه آموزش و پرورش اهتمام ویژه ای به اقامه نماز جماعت در مدارس داشته اند که شایسته تقدیر است و این مهم بایستی بیش از پیش تقویت و به آن پرداخته شود.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان طی پیامی، حلول ماه شوال و عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان بویژه مردم مؤمن و شهیدپرور شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =