فرمانداری اصفهان
خانه
1398/02/18 سرپرست فرمانداری اصفهان: معلمان، معماران اصلی شخصیت جوانان و نوجوانان هستند
سرپرست فرمانداری اصفهان: معلمان، معماران اصلی شخصیت جوانان و نوجوانان هستند امیری اظهار داشت: معلمان نقش بسزایی در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز ایفا می نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، با بیان اینکه هر گونه تحول اساسی در جامعه مستلزم متحول شدن نظام آموزشی آن جامعه است، اظهار داشت: محور اصلی پیشرفت هر نظام آموزشی، کیفیت عملکرد معلمان است؛ چراکه معلم به عنوان مهمترین رکن تعلیم و تربیت در همه ابعاد آموزشی، اعتقادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان نقش مستقیم دارد و در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز نقش بسزایی ایفا می نمایند.

امیری با اشاره به فرموده امام راحل (ره) مبنی بر اینکه «کلید سعادت و شقاوت جامعه، در دست معلمان است»، افزود: همه سعادت ها و شقاوت ها، انگیزه اش از مدرسه است و کلیدش در دست معلمان است و انتخاب سالروز شهادت استاد مطهری به عنوان روز معلم، انتخاب به جا و شایسته ای است.

وی با بیان اینکه معلمان، معماران اصلی شخصیت جوانان و نوجوانان هستند، تصریح کرد: نسل امروز نیازمند است که ارزش های انقلاب و دفاع مقدس را بشناسد و شناخت این ارزش ها برای نوجوانان و جوانان بسیار ضروریست و معلمان، مسئولیت مهمی را در این زمینه برعهده دارند.

سرپرست فرمانداری اصفهان با اشاره به هجمه های نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمنان علیه ملت و کشور ما از بدو انقلاب تاکنون، گفت: دشمنان ما تاکنون در هیچ یک از حوزه های نظامی، فرهنگی و سیاسی نتوانسته اند نفوذ کنند، از این رو استراتژی جدیدی را برای نفوذ در مباحث اقتصادی طراحی کرده اند که باید با وحدت و همدلی که رمز اصلی پیروزی ما در همه عرصه ها بوده است، در این خصوص نیز نقشه های شوم آنان را برملا سازیم.

امیری تأکید کرد: ما باید با وحدت و انجام اقدامات مؤثر، شور و نشاط و امید را در جامعه زنده نگه داریم.

وی خاطرنشان کرد: کمیته های مربوطه باید با محوریت رؤسای نواحی ششگانه آموزش و پرورش تشکیل و اقدامات کارشناسی لازم صورت پذیرد و راهکارهای مسائل و مشکلات موجود مطرح گردند و پیگیری های مجدانه صورت پذیرد.

سرپرست فرمانداری اصفهان با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان اساس و شالوده کار هر شهرستان بالاخص در مباحث فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، اظهار داشت: اعضای کارگروه های مختلف شهرستان بالاخص شورای آموزش و پرورش باید باجدیت و با طرح و برنامه در جلسات حضور فعال داشته باشند.

امیری با تأکید بر لزوم برنامه ریزی جهت ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان، افزود: برنامه های مناسبی جهت اوقات فراغت دانش آموزان در محله های پرخطر، ارائه گردد؛ چراکه این امر در کاهش آسیب های اجتماعی با رویکرد مواد مخدر بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه اداره کل نوسازی مدارس به عنوان دومین دستگاهی بود که در بودجه 52 میلیاردی شهرستان اصفهان، اعتبار ردیف دوم دستگاهی به آن اختصاص یافت، تأکید کرد: نواحی ششگانه آموزش و پرورش با هماهنگی اداره کل نوسازی مدارس، باید اولویت ها و مدارسی را که تا آغاز سال تحصیلی جدید آماده می شوند را مشخص کنند و در این راستا با استفاده از تبلیغات محیطی و ظرفیت رسانه ها، خیرین را جهت مشارکت در امر مدرسه سازی تشویق نمایند.

گفتنی است، در این جلسه، از زحمات چند ساله محمد قندهاری به عنوان مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان و همچنین نماینده نواحی ششگانه آموزش و پرورش اصفهان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان تجلیل شد.

تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal