فرمانداری اصفهان
خانه
1397/08/23 فرماندار اصفهان: آموزش و پرورش دارای نقش مؤثری در ساختار اجتماعی، فرهنگی و آموزشی جامعه است
فرماندار اصفهان: آموزش و پرورش دارای نقش مؤثری در ساختار اجتماعی، فرهنگی و آموزشی جامعه است فرماندار اصفهان: آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان مهم، نقش مؤثری را در پیشگیری از اعتیاد ایفا می نماید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، احمد رضوانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که پیرامون طرح غربالگری اولیه خطر اعتیاد در مدارس به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برگزار شد، با اشاره به نقش مؤثر آموزش و پرورش در ساختار اجتماعی، فرهنگی و آموزشی جامعه، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان مهم، نقش مؤثری را در عرصه پیشگیری از اعتیاد ایفا می نماید که باید به آن توجه ویژه ای شود.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه اعتیاد به عنوان یکی از اولویت های اصلی در حوزه آسیب های اجتماعی مطرح است، افزود: انشاء ا... با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش، مشارکت دستگاه های اجرایی و تشکل های مردمی، بتوانیم بستر لازم را در جهت شناسایی عوامل، درمان و پیشگیری از اعتیاد مهیا کرده و زمینه را برای کاهش آسیب های اجتماعی فراهم سازیم

رضوانی با اشاره به معضل اعتیاد در جامعه و اقدامات مثبت صورت گرفته درخصوص کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از این پدیده شوم، اظهار داشت: طرح غربالگری خطر اعتیاد در مدارس، ازجمله اقدامات مثبتی است که انتظار می رود اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با مشارکت رؤسای نواحی ششگانه آموزش و پرورش اصفهان نسبت به اجرای این طرح در شهرستان اقدام نمایند.

وی به کاهش سن اعتیاد نیز اشاره و تأکید کرد: باتوجه به کاهش سن اعتیاد جوانان و اعتیاد نوجوانان و دانش آموزان، باید برنامه ریزی و اقدامات عملی در جهت آگاهی بخشی و پیشگیری از این بلای خانمانسوز صورت پذیرد.

فرماندار اصفهان با اشاره به نقش خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان، خاطرنشان کرد: خانواده ها نباید فرزندان خود را از ابتلای به مواد مخدر مصون بدانند.

 

تعداد بازدید: 74
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal