فرمانداری اصفهان
خانه
1397/10/06 سرپرست فرمانداری اصفهان بر اهمیت جایگاه شوراها تأکید کرد
سرپرست فرمانداری اصفهان بر اهمیت جایگاه شوراها تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، شب گذشته (چهارشنبه) همایش شوراهای اسلامی بخش مرکزی اصفهان با حضور استاندار، سرپرست فرمانداری اصفهان، شهردار اصفهان و جمعی از مدیران استان و شهرستان برگزار شد.

 فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در این همایش، با اشاره به اهمیت شورا و مشورت در دین مبین اسلام، خاطرنشان کرد: شکل گیری شوراها یکی از مباحث بنیادین به شمار می رود که در قانون اساسی نیز لحاظ گردیده است و به عنوان یکی از ریشه دارترین روش های مدیریتی در جامعه مطرح است.

سرپرست فرمانداری اصفهان به جایگاه شوراها در قانون اساسی اشاره کرد و افزود: طبق قانون اساسی، شورا مظهر حاکمیت ملی است و از ارکان تصمیم گیری و اداره کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به رویکرد دولت به شوراها به عنوان سرمایه های اجتماعی، عنوان کرد: شوراها نقش بسزایی در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و همچنین حل مشکلات مردم ایفا می نمایند.

امیری با تأکید بر اینکه شوراها باید 3 مقوله حقوق، مسئولیت پذیری و مرزبندی و مسئولیت پذیری را در برنامه های کاری خود قرار دهند، گفت: تقویت شوراها به عنوان یکی از راه های بالا بردن سرمایه اجتماعی، مطرح است و در همین رابطه جایگاه شوراها باید حفظ گردد.

وی به برخی تأثیرات اجتماعی مثبت ناشی از فعالیت شوراها در روستاها اشاره و تصریح کرد: پر کردن خلاء مدیریتی در روستاها، انتقال در مدیریت از دولت به مردم، اجرای سیاست عدم تمرکز، سپرده شدن کار مردم به مردم و ارتقاء مشارکت، سرعت بخشیدن به جریان کارها و امور مردم، رفع تبعیض، نظارت اجتماعی در کلیه نقاط روستایی، همکاری با دستگاه ها و مسئولان دولتی، هدایت و رهبری امور محلی و منطقه ای، آگاه نمودن مردم نسبت به جریانات و مشکلات، بالا بردن ظرفیت و توان عملکرد دولت در انجام برنامه ها و همچنین رشد استعدادهای مردمی، ازجمله تأثیرات مثبت ناشی از فعالیت های شوراها در روستاهاست.

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal