فرمانداری اصفهان
خانه
1397/10/18 سرپرست فرمانداری اصفهان: بهترین راه رشد فکری جامعه، کتابخوانی و ارتباط با کتاب است
سرپرست فرمانداری اصفهان: بهترین راه رشد فکری جامعه، کتابخوانی و ارتباط با کتاب است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر اصفهان، خاطرنشان کرد: ارج نهادن به کتاب و کتابخوانی و ترویج این مهم در بین آحاد مختلف مردم می تواند در توسعه کشور تاثیر قابل ملاحظه ای داشته باشد.

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: در دین مبین اسلام معجزه جاودان آخرین سفیر الهی در کتاب آسمانی قرآن و با آیات نورانی با مضامین خواندن و نوشتن تجلی یافت که نشان از اهمیت و حرمت قلم و کتاب خواندن در این آئین انسان ساز است .

وی  با بیان اینکه مهمترین راه رشد فکری جامعه، کتابخوانی و ارتباط با کتاب است، اظهار داشت: علیرغم گسترش فناوری های نوین ارتباطی و شبکه های مجازی، امروزه، کتاب و کتابخوانی همچنان جایگاه خود را حفظ کرده و بهترین راه برای افزایش بصیرت و رشد فکری جامعه است.

امیری با اشاره به نیم درصد سهم شهرداری ها طبق ماده 17 و در اجرای ماده 6 قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی، تصریح کرد: ،شهرداری مکلف است  حداکثر تا پایان وقت اداری روز پانزدهم هر ماه نیم درصد از کل درآمدهای خود را به  صورت علی الحساب به حسابی که انجمن کتابخانه های عمومی شهر معرفی کرده است واریز نمایند .

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: اداره کتابخانه های عمومی با همکاری شهرداری اصفهان به منظور رفع موانع و مشکلات موجود نسبت به تشکیل جلسه مشترکی اقدام و تفاهم نامه ای فی ما بین طرفین منعقد و در جلسه آتی انجمن در این رابطه تصمیمات لازم اتخاذ گردد. 

 

وی  عنوان کرد: هدف اصلی ما ارتقاء سطح فرهنگی کلانشهر اصفهان است که همگان باید در این راستا همکاری و هم افزایی لازم را داشته باشند.

 

تعداد بازدید: 30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal