فرمانداری اصفهان
خانه
1397/10/27 هشتمین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان اصفهان ، برگزار شد
هشتمین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان اصفهان ، برگزار شد امیری: موضوع مبارزه با بیماری سالک، از ابتدای سال در دستور کار کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در هشتمین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان، با بیان اینکه موضوع بیماری سالک از ابتدای سال در دستور کار جلسات کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: باید با عزم راسخ و جدیت بیشتری پیرامون بیماری سالک اقدام و دستگاه های ذی مدخل همکاری و همراهی لازم را در این راستا داشته باشند.

سرپرست فرمانداری اصفهان تصریح کرد: اداره منابع طبیعی استان و شهرستان نسبت به تهیه برنامه ای مدون و زمان بندی شده تا قبل از انتقال بیماری در سال آتی اقدام نمایند و در این خصوص، از پوشش گیاهی مناسب و غیرجذاب تا شعاع 500 متری مجاور اماکن مسکونی در مناطق آلوده به سالک، استفاده شود.

امیری افزود: با اعلام شهردار ورزنه و دبیر ستاد بحران در قالب دو کمیته شرایط رصد شود و ماشین آلات مورد نیاز جهت اجرای برنامه مبارزه با بیماری سالک تأمین گردد.

وی عنوان کرد: اداره محیط زیست نسبت به ارائه نظرات کارشناسی مؤثر درزمینه انتخاب سم مناسب جهت استفاده در عرصه جونده کشی سالک، نظارت بر نحوه دفع زباله های شهری و روستایی و الزام متولیان امر به رعایت قوانین و مقررات باتوجه به دستورالعمل مدیریت پسماندها، اقدام نماید.

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: آبفای شهری و روستایی نسبت به مدیریت صحیح در نگهداری، هدایت و بهره برداری از پساب فاضلاب در مناطق آلوده به سالک باهدف پیشگیری از این بیماری، گندزدایی و ضدعفونی مستمر آب شرب و تصفیه لازم، ایجاد سیستم جمع آوری فاضلاب و رسیدگی سریع به مشکلات مناطق دارای فاضلاب با احداث یا اصلاح شبکه فاضلاب خانگی، کشاورزی و صنعتی، اقدام نماید.

امیری با تأکید بر لزوم طراحی و اجرای برنامه های آموزشی جهت پیشگیری از ابتلای جمعیت در معرض خطر، گفت: مراکز بهداشت شماره 1 و 2 پیرامون بیماری سالک، نقشه راه و برنامه کوتاه مدت و بلندمدتی را تدوین و برنامه های آموزشی مناسبی را ارائه نمایند.

وی افزود: آموزش و پرورش باید همکاری لازم را با مراکز بهداشت جهت آموزش و حساس سازی دانش آموزان داشته باشد.

سرپرست فرمانداری اصفهان کاهش استعمال دخانیات را یکی از اهداف مهم توسعه و پایداری عنوان و تأکید کرد: باید گام های مؤثری جهت آگاهی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با مضرات استعمال دخانیات برداشته شود؛ چراکه دخانیات، تهدیدی جدی برای توسعه و سلامت جامعه است.

 

تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal