فرمانداری اصفهان
خانه
1397/11/13 سرپرست فرمانداری اصفهان: همه مسائل کشور باید با وحدت و همزبانی مرتفع گردد
سرپرست فرمانداری اصفهان: همه مسائل کشور باید با وحدت و همزبانی مرتفع گردد امیری: در سال های اخیر، سیاستگذاری های جمهوری اسلامی ایران همواره جهاد با معضل اعتیاد بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در نشست مشترک شهرداران، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان که با رویکرد اجتماع محور در پیشگیری از اعتیاد برگزار گردید، ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر، خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران مرهون 3 موهبت الهی شهدای والامقام، موهبت ولایت و مردم است و همواره باید قدردان این 3 موهبت الهی باشیم.

امیری افزود: همه مسائل کشور را باید با وحدت و همزبانی مرتفع سازیم و با شعار «افتخار به گذشته و امید به آینده» همچنان شور و نشاط را در مردم زنده نماییم.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر، سیاستگذاری های جمهوری اسلامی ایران همواره جهاد با معضل اعتیاد بوده است، تصریح کرد: از بدو پیروزی انقلاب، دولت های مختلف استراتژی های مختلف شامل:

 استراتژی مبتنی بر مقابله با عرضه از سال 1375-1358، استراتژی مبتنی بر مقابله با تقاضا و عرضه از سال 1380-1375، استراتژی مبتنی بر مقابله با تقاضا از سال 1385-1381، استراتژی مبتنی بر مقابله با عرضه و تقاضا از سال1391-1386 را در برنامه کاری خود داشته اند. اما دولت تدبیر و امید استراتژی اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر را مطرح و هدف گذاری نموده و طرح ها و برنامه های متنوع و مؤثری نیز در این راستا، ارائه گردیده است.

سرپرست فرمانداری اصفهان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه «موضوع اعتیاد ازجمله اولویت های آسیب های اجتماعی و نیازمند کار و تلاش مضاعف است»، تأکید کرد: بهره گیری از همه تشکل ها و ظرفیت های مردمی که جزء سرمایه های اجتماعی هستند، نهادهای انقلابی و ادارات و ارگان ها که باید در اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر تأثیرگذار باشند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

امیری افزود: شوراهای اسلامی بخش ها و روستاها با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نسبت به اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر در بخش ها و روستاها با استفاده از برنامه های پیشگیری و آموزش های لازم، اقدام نمایند.

وی طرح اشتغال عمومی در موقعیت شغل مربی و آموزش مهارت های زندگی فردی و اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت اعتیاد را از طرح های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برشمرد و گفت: برنامه ریزی ها و تقسیم بندی های لازم پیرامون این طرح با محوریت اداره بهزیستی شهرستان انجام شده که امیدواریم به هدف نهایی که همانا کاهش آسیب های اجتماعی بالاخص اعتیاد است، منجر گردد.

سرپرست فرمانداری اصفهان با بیان اینکه درمان اعتیاد، امری دشوار، پیچیده، پرهزینه و مستلزم وقت و انرژی بسیار است، افزود: در امر درمان اعتیاد باید به کمک خانواده های معتادان رفته و معتادان را یاری کنیم و زمینه را برای اشتغال بهبودیافتگان نیز فراهم سازیم.

اصغر هدایت دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این نشست، با اشاره به قدمت و گستردگی آسیب های اجتماعی بالاخص حوزه مواد مخدر، اظهار داشت: حوزه مواد مخدر و اعتیاد به دلیل ماهیت هوشمند، سیستمی و پویا، از حجم و گستردگی بالایی برخوردار است و در راستای رونق و به روز بودن آن در عرصه های مختلف اقدامات بسیاری انجام می شود.

هدایت افزود: امروزه، ایران اسلامی به دلیل اعتقاد راسخ به امر مبارزه با مواد مخدر و همچنینی قرارداشتن در همسایگی کشور افغانستان، بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر دنیا، به عنوان طلایه دار امر مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر در جهان، نقش آفرینی می نماید.

وی با بیان اینکه آمار و ارقام حاکی از موفقیت دشمنان در ابتلای جمعیت بالای جوانان و نوجوانان ما به مواد مخدر است، تصریح کرد: آسیب های اجتماعی بالاخص اعتیاد به مواد مخدر، همواره دغدغه همه مسئولان و دست اندر کاران نظام بوده و هست و علیرغم فعال بودن این حوزه، اقدامات ما نیز باید هوشمندانه، سیستمی و پویا باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تأکید بر اینکه خانواده ها نباید خود و فرزندانشان را از ابتلای به مواد مخدر مصون بدانند، عنوان کرد: در امر مبارزه با مواد مخدر، زمانی موفق خواهیم بود که خانواده ها خود را مسئول پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان بدانند.

 

تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal