فرمانداری اصفهان
خانه
1397/12/20 سرپرست فرمانداری اصفهان بر لزوم آگاه سازی جامعه نسبت به مشکلات زنان سرپرست خانوار تأکید کرد
سرپرست فرمانداری اصفهان بر لزوم آگاه سازی جامعه نسبت به مشکلات زنان سرپرست خانوار تأکید کرد امیری گفت: کمک به همنوع از اصول اساسی دین مبین اسلام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در جلسه کمیته بانوان شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری، با بیان اینکه احسان و نیکوکاری با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رأس برنامه ها قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد، دومین نهادی است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در 14 اسفند ماه سال 1357 با هدف حمایت از اقشار محروم و مستضعف جامعه بالاخص زنان آسیب دیده و سرپرست خانوار، تشکیل شد.

امیری با بیان اینکه کمک به همنوع از اصول اساسی دین مبین اسلام است، اظهار داشت: همه ما باید با کمک به اقشار محروم جامعه بالاخص زنان سرپرست خانوار در عرصه های مختلف اقتصادی و روانشناختی، زمینه را برای کاهش آسیب های اجتماعی مهیا سازیم.

وی افزود: کمیته امداد امام (ره) اقدامات مثبتی را در سطح شهرستان اصفهان انجام داده که این اقدامات شایسته تقدیر است.

سرپرست فرمانداری اصفهان بر لزوم آگاه سازی جامعه نسبت به مشکلات زنان سرپرست خانوار، تأکید کرد و گفت: آحاد مختلف جامعه باید آگاهی کافی از مشکلات زنان سرپرست خانوار، داشته باشند و خود را در قبال آنان مسئول بدانند.

امیری افزود: فرهنگ سازی در خانواده ها به منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار، ارتقاء سطح خودآگاهی و خودکارآمدی آنان، ارائه آموزش های لازم در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای اشتغال و افزایش سطح درآمد آنان و همچنین بسترسازی برای فعال نمودن آنها در مشاغل خانگی، ازجمله مواردی است که در حمایت از زنان سرپرست خانوار باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت امروز جامعه ما درگرو اقداماتی است که دیروز در خانه، مدرسه و اجتماع انجام شده است و وضعیت فردای ما نیز در گرو اقدامات امروز ما خواهد بود، تأکید کرد: ما باید بین خانواده، مدرسه و اجتماع، پل دانش افزایی بنا کنیم تا بتوانیم قشر جوان و نوجوان را به خوبی از جامعه عبور دهیم

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: اگر نهاد خانواده بالاخص زن سرپرست خانواده دچار آسیب شود، قطعا همه جامعه، دستخوش آسیب و بحران خواهد شد؛ از این رو دستگاه های فرهنگی ذی مدخل موظفند در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در بنیاد خانواده، ایفای نقش کنند.

وی به نقش سازمان های مردم نهاد به عنوان یک پتانسیل خوب در کمک به دولت اشاره و خاطرنشان کرد: دولت و سازمان های مردم نهاد، مکمل یکدیگر هستند و عدم نظارت و هدایت صحیح سمن ها، می تواند فرصت ها را به تهدید تبدیل کرده و جامعه را به ورطه تباهی بکشاند.

سرپرست فرمانداری اصفهان تأکید کرد: باتوجه به شرایط دشوار اقتصادی و توطئه های شوم دشمنان نظام و انقلاب در عرصه های گوناگون، ما باید با تعامل، همکاری و توانمندسازی خانواده ها و نهادهای اجتماعی، امید به آینده را در جامعه تقویت کنیم.

امیری با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عنوان کرد: همگان باید بیانیه ها و فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را چراغ راه و سرلوحه برنامه های خود قرار دهند و به امر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با رویکرد اشتغال آنان، توجه ویژه ای داشته باشند.

گفتنی است، در پایان، با حضور امیری سرپرست فرمانداری اصفهان از اعضای فعال کمیته بانوان شهرستان تجلیل شد.

 

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal