فرمانداری اصفهان
خانه
1397/12/28 سرپرست فرمانداری اصفهان گفت: باسوادی، عامل مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی است
سرپرست فرمانداری اصفهان گفت: باسوادی، عامل مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی است امیری سرپرست فرمانداری اصفهان اظهار داشت: یکی از مهمترین حقوق انسان ها، برخورداری از تعلیم و تربیت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی شهرستان، با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر «گسترش تعلیم و تربیت و لزوم ریشه کن کردن بی سوادی»، اظهار داشت: یکی از مهمترین حقوق انسان ها برخورداری از تعلیم و تربیت بوده و باسوادی، عامل مؤثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

امیری تأکید کرد: باید با همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی ذی مدخل شهرستان، سازکارها و برنامه ریزی خوبی در جهت مبارزه با بی سوادی صورت پذیرد.

وی افزود: مقدمه هر برنامه ریزی، تهیه آمار و اطلاعات دقیق مورد نیاز آن برنامه و همچنین با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در سطح شهرستان جهت انسداد بی سوادی و ارتقاء فرهنگی در جامعه است.

سرپرست فرمانداری اصفهان تصریح کرد: با همکاری اداره بهزیستی، کمیته امداد، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، اقدامات مقتضی پیرامون شناسایی، حمایت مالی و ایجاد انگیزه های تشویقی جهت کاهش بی سوادی و فقر فرهنگی صورت پذیرد.

امیری با بیان اینکه نهضت سوادآموزی، عامل مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی است، عنوان کرد: مقوله مهارت آموزی با رویکرد اعتیاد در کنار سوادآموزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اطلاعات مورد نظر به صورت محله محور و روستا محور و با استفاده از مربیان بومی در قالب بانک اطلاعاتی جمع آوری شده که می توان از این اطلاعات استفاده کرد.

وی به اهمیت تبلیغات رسانه ای و محیطی در جهت انسداد بی سوادی و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: صدا وسیما، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری ها در تبلیغات رسانه ای محیطی به منظور ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و انسداد بی سوادی، نقش مهمی را برعهده دارند که باید اقدامات لازم جهت تهیه محتوای تبلیغاتی مورد انتظار صورت پذیرد.

سرپرست فرمانداری اصفهان با اشاره به وجود 3 سامانه سناد آموزش و پرورش، سیب در مرکز بهداشت و سامانه ثبت موالید در ثبت احوال، خاطرنشان کرد: مرکز بهداشت استان نسبت به تهیه یک گزارش تحلیلی در راستای واقع گرایانه و تقاطع گیری بین مراکز بهداشت و ثبت احوال به منظور مقایسه آماری اقدام و تفاوت های آماری احصاء و اقدامات مقتضی پیرامون سوادآموزی بهتر و نهایتا کاهش آسیب های اجتماعی صورت پذیرد.

 

تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal