فرمانداری اصفهان
خانه
1398/02/10 سرپرست فرمانداری اصفهان: شوراها مظهر دمکراسی و مردم سالاری هستند
سرپرست فرمانداری اصفهان: شوراها مظهر دمکراسی و مردم سالاری هستند امیری سرپرست فرمانداری اصفهان تأکید کرد: باید با وحدت که رمز اصلی پیروزی است، شور و نشاط را در جامعه افزایش دهیم و زمینه را برای رونق تولید و رشد اقتصادی در کشور فراهم سازیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در همایش تجلیل از شوراهای اسلامی بخش کوهپایه، ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ، رویکرد بشر به مشورت و تبادل نظر با صاحبان فکر و تجربه، پیشینه ای به اندازه زندگی اجتماعی او دارد.

امیری با بیان اینکه مشورت در امور حلاوت مخصوصی دارد، افزود: در قرآن کریم بر تشکیل شورا تأکید فراوان شده است و مشورت کردن به عنوان یکی از خصایص برجسته مؤمنان و در ردیف اطاعت امر خدا و برپا داشتن نماز قرار داده شده و از پیامبر اکرم(ص) خواسته شده با مردم در امور حکومتی مشورت کند.

وی با بیان اینکه شور و مشورت در حکومت اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است، عنوان کرد: با پیروزی انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران امام خمینی(ره) در تاریخ نهم اردیبهشت سال 1358 طی حکمی فرمان تاریخی تشکیل شورای انقلاب و شوراهای اسلامی و تهیه آئین نامه اجرایی آن را صادر نمودند و بر نهادینه کردن مشورت و شورا در جامعه تأکید کردند.

سرپرست فرمانداری اصفهان با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه «هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست»، اظهار داشت: تشکیل شوراها، یکی از مباحث بنیادین و ریشه دارترین روش های مدیریتی در جامعه به شمار می رود که در قانون اساسی نیز لحاظ گردیده و جایگاه ویژه ای را برای نهاد شورا در نظر گرفته است.

وی افزود: شوراها، یکی از مظاهر مهم دمکراسی و مردم سالاری و حلقه ارتباطی بین مردم و حاکمیت هستند و نقش بسزایی در تسریع روند توسعه پایدار در سطوح مختلف (شهرها و روستاها) دارند.

امیری تصریح کرد: پرکردن خلاء مدیریتی چه در سطح شهر و چه در سطح روستا، انتقال مدیریت از دولت به مردم، اجرای سیاست عدم تمرکز، سپردن کار مردم به دست مردم و ارتقاء مشارکت آنان، سرعت بخشیدن به جریان کارها و امور مردم، رفع تبعیض، نظارت اجتماعی در کلیه نقاط کشور، تکمیل کار دستگاه های دولتی و کمک به مسئولان، هدایت و رهبری امور محلی و منطقه ای، آگاه نمودن مردم نسبت به مشکلات، بالا بردن ظرفیت، توان و عملکرد دولت در انجام برنامه ها و همچنین نیروسازی و رشد استعدادهای مردمی، ازجمله تأثیرات اجتماعی مثبت ناشی از عملکرد شوراهای اسلامی است.

سرپرست فرمانداری اصفهان با بیان اینکه معلم به عنوان مهمترین رکن تعلیم و تربیت، در تربیت ابعاد آموزشی، اعتقادی، عاطفی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و...دانش آموزان مستقیما دخالت دارد، اظهار داشت: هرگونه تحول اساسی در جامعه مستلزم متحول شدن نظام آموزشی آن جامعه است و محور اصلی پیشرفت هر نظام آموزشی کیفیت عملکرد معلمان است که در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه نقش به سزائی ایفا می نمایند.

امیری با تأکید بر اینکه نسل امروز ما باید ارزش های انقلاب و دفاع مقدس را بشناسد، عنوان کرد: شناخت ارزش های انقلاب و دفاع مقدس برای نوجوانان و جوانان بسیار ضروری است و معلمان معماران اصلی شخصیت جوانان و نوجوانان هستند و نقش و مسئولیت مهمی را در این خصوص برعهده دارند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه کار و کارگر نیز گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) "اگر کشوری بخواهد که اقتصاد مستقلّ و پیشرفته ای داشته باشد، رونق اقتصادی به معنای واقعی داشته باشد، باید به قشر کارگر اهمّیّت بدهد؛ چون کارگر، ستون فقرات اقتصاد تولیدی و کاری در کشور است".

سرپرست فرمانداری اصفهان تأکید کرد: ما باید فرهنگ، ارزش و اهمیت کار را در جامعه ترویج دهیم.

امیری با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اظهار داشت: به منظور تحقق شعار سال، باید درگاهی با عنوان توسعه و اشتغال در بخش کوهپایه ایجاد گردد؛ چراکه مهمترین مقوله برای ما در سال جاری، مقوله اشتغال است.

وی با بیان اینکه شرق اصفهان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در حوزه های مختلف بالاخص حوزه گردشگری است، افزود: با استفاده از کلیه ظرفیت ها، پتانسیل ها و امکانات موجود، هماهنگی های لازم جهت تهیه طرح یا برنامه ای در بخش کوهپایه انجام شده و جهت بررسی در جلسات مربوطه در سطح شهرستان و استان مطرح گردد.

سرپرست فرمانداری اصفهان با بیان اینکه در هیأت دولت، 173 مورد از وظایف وزارتخانه ها به مدیران کل در استان ها تفویض اختیار  شده است، اذعان داشت: ما باید از این ظرفیت ها استفاده کرده و در جهت اشتغال جوانان و تحقق شعار سال، گام برداریم.

وی باتوجه به سیاست های خصمانه امریکا در تروریستی قلمداد کردن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و عدم توفیق آنان برای نفوذ در حوزه سیاسی و امنیتی، خاطرنشان کرد: دشمنان کشور ما بالاخص دولت امریکا، استراتژی جدیدی را برای نفوذ در حوزه اقتصادی در پیش گرفته اند و درصدد هستند با تفرقه بین گروه های داخلی طاب آوری اجتماعی مردم را از قبل مسائل اقتصادی پایین بیاورند که بحمد ا... تاکنون نقشه های شوم آنان برملا شده است.

امیری تأکید کرد: باید با وحدت که رمز اصلی پیروزی است، شور و نشاط را در جامعه افزایش دهیم و زمینه را برای رونق تولید و رشد اقتصادی در کشور فراهم سازیم.

 

تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal