فرمانداری اصفهان
خانه
1398/02/19 اولین جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی ، ستاد ساماندهی امور جوانان و صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان برگزار شد
اولین جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی ، ستاد ساماندهی امور جوانان و صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان برگزار شد امیری سرپرست فرمانداری اصفهان: با هماهنگی، همراهی و هم افزایی باید امید و نشاط را در جامعه گسترش دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی-فرهنگی و ستاد ساماندهی امور جوانان و ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان، با اشاره به اولویت های ستاد ساماندهی امور جوانان بالاخص اوقات فراغت، اظهار داشت: اوقات فراغت به عنوان چهارمین صنعت در جهان مطرح است و افزایش آگاهی، دانش و اطلاعات ما در این زمینه، منجر به خروجی و کسب نتایج بهتر خواهد شد؛ چراکه اوقات فراغت علاوه بر تأثیر در شخصیت فرد، در رشد اجتماعی او نیز مؤثر است.

امیری به برخی کارکردهای اوقات فراغت نیز اشاره کرد و افزود: تجدید قوا، تأمین بهداشت روان، شکوفایی و خلاقیت، کاهش آسیب های اجتماعی و اشاعه فرهنگ عمومی و رشد اجتماعی، اخلاقی و فکری جامعه، ازجمله کارکردهای اوقات فراغت است.

وی با تأکید بر اهمیت غنی سازی اوقات فراغت، گفت: غنی سازی اوقات فراغت منحصر به فصل، سال یا منطقه و گروه خاصی از جامعه نیست و برنامه ریزی صحیح در این راستا، باعث افزایش کیفیت اوقات فراغت می شود که این امر، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: دستگاه ها یا نهادهایی که برنامه های اوقات فراغت خود را در پورتال جامع اوقات فراغت ثبت نکرده اند، در اسرع وقت اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند تا بتوانیم جهت پوشش کلیه اقشار جامعه بالاخص جوانان و نوجوانان و مناطق جغرافیایی شهرستان برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

وی تأکید کرد: اطلاعات کلیه دستگاه ها در خصوص کلاس های اوقات فراغت باید در پورتال اوقات فراغت ثبت گردد و نواحی آموزش و پرورش ششگانه نیز به عنوان کمیته های زیرمجموعه اوقات فراغت نسبت به برگزاری جلسه ای با مشارکت دستگاه های ذی مدخل و جمعیت محور اقدام و برنامه ریزی های محله محور در این رابطه، صورت پذیرد.

امیری افزود: مکان های برگزاری کلاس های اوقات فراغت باید باتوجه به تعداد جمعیت هدف، استانداردهای لازم را (ایمنی و مربیان) داشته باشند

سرپرست فرمانداری اصفهان  با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی پیرامون پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، عنوان کرد: با فرهنگ سازی مناسب می توان در جهت سلامت محوری و پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی و تبیین پروتکل سازمان بهداشت جهانی اقدام کرد.

وی با اشاره به اهداف کلی در مصرف و پیشگیری از اعتیاد به مشروبات الکلی، تصریح کرد: هماهنگی در زمینه مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی، مقابله با مصرف و درمان و تمرکز کلیه برنامه های پیشگیری و آموزش عمومی، ازجمله اهدافی است که در این خصوص وظایف همه دستگاه های فرهنگی مشخص و تبیین شده است.

امیری خاطرنشان کرد: با هماهنگی، همراهی و هم افزایی باید نشاط و امید را در جامعه گسترش دهیم.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی پیرامون ارزش های دفاع مقدس بویژه سوم خرداد، روز ایثار، مقاومت و پیروزی، گفت: ارزش های دفاع مقدس و رشادت، ازخودگذشتگی و فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران باید نسل به نسل منتقل شده و فرهنگ سازی مناسب در این رابطه صورت پذیرد.

سرپرست فرمانداری اصفهان با اشاره به عوامل ایجاد کننده امنیت اجتماعی، تصریح کرد: قانون محوری، پایبندی نهادهای رسمی به قواعد و مقررات اجتماعی، گسترش و تعمیم سرمایه اجتماعی در جامعه، افزایش دامنه تعاملات، ارتباطات و همکاری متقابل اعضای جامعه با یکدیگر، پیوستگی ارتباطی اعتمادزا، اعتماد اجتماعی، خوشبینی و غلبه بر بدبینی ها، ازجمله مواردی است که باید در دستور کار ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان قرار گیرد.

امیری بر اهمیت توجه به موضوع کشف حجاب در خودروهای شخصی، تأکید کرد و افزود: باتوجه به قرارداشتن در ماه مبارک رمضان و به منظور رعایت حقوق شهروندی، با افرادی که اقدام به کشف حجاب در خودروهای شخصی می نمایند باید طبق ضوابط و قوانین برخورد شود.

وی تأکید کرد: پاسخگو بودن نهادهای رسمی در مقابل جامعه و افکار عمومی، اقتدار همراه با سلامت اخلاقی و تعهدورزی و شناخت تهدیدها، فرصت ها و آسیب شناسی جامعه و برقراری امنیت پایدار در جامعه، از اهداف مهم ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی در جامعه است.

 

تعداد بازدید: 52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal