فرمانداری اصفهان
خانه
1398/02/25 سرپرست فرمانداری اصفهان بر لزوم تقویت رویکرد اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر با اولویت کاهش تقاضا تأکید کرد
سرپرست فرمانداری اصفهان بر لزوم تقویت رویکرد اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر با اولویت کاهش تقاضا تأکید کرد دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور امیری سرپرست فرمانداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، با تأکید بر اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، خاطرنشان کرد: موضوع اعتیاد به عنوان اولویت نخست آسیب های اجتماعی مستلزم کار مضاعف به منظور بهره گیری حداکثری از ظرفیت های مردمی و دستگاه ها، همچنان باید در دستور کار قرار گیرد و مطالبه گری از دستگاه های اجرایی پیرامون محله های پرخطر و آسیب زا به صورت میدانی انجام گردد.

امیری افزود: تعدادی از مصوبات سال گذشته اجرایی نشده اند که باید با جدیت پیگیری شوند و مشکلات مصوباتی که اجرایی شدن آنها ممکن نیست نیز باید احصاء و مورد بررسی و اصلاح قرار گیرند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تقویت رویکرد اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر با اولویت کاهش تقاضا، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، افزایش سطح آگاهی و دانش گروه های مختلف، ایجاد حساسیت در جامعه، ارتقاء روحیه مشارکت سطوح مختلف جامعه در زمینه اشتغال بهبودیافتگان و اجرای طرح پاک سازی مناطق آلوده، ازجمله مواردی است که در سال جاری باید در اولویت قرار گیرند.

سرپرست فرمانداری اصفهان تأکید کرد: برنامه ریزی و فرهنگ سازی لازم در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در مدارس با جلب مشارکت رسانه های جمعی، خانواده ها وذی نفعان محلی و همچنین توانمندسازی کودکان و نوجوانان، ازجمله مواردی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید در دستور کار قرار گیرد.

امیری تصریح کرد: بخشداران بخش های جلگه، بن رود، کوهپایه، جرقویه علیا و سفلی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) نسبت به شناسایی  محله های پرخطر اقدام و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند و در صورت نیاز از امکانات و ظرفیت های شهرستان در این رابطه استفاده نمایند.

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: بخشداران مکلفند نسبت به برگزاری جلسات مربوط به پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اقدام کنند و برنامه های مربوط به آموزش و پیشگیری را در سطح شهرستان به پیش ببرند.

وی پیرامون شیوه نامه برگزاری مراسم سالروز مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: نشستی با محوریت معاونت فرهنگی شهرداری و دستگاه های ذی مدخل و تأثیرگذار برگزار و برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت پذیرد و گزارش آن جهت بررسی و اجرا در جلسه آتی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارائه گردد.

 

تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal