فرمانداری اصفهان
خانه
1398/03/09 دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت  و امنیت غذایی شهرستان برگزار شد
دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان برگزار شد دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان ، به ریاست امیری سرپرست فرمانداری اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فریبرز امیری سرپرست فرمانداری اصفهان در دومین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان، با اشاره به اهمیت بسیج مردمی کنترل فشار خون، خاطرنشان کرد: از آنجایی که پیشگیری مقدم بر درمان است، از این رو هزینه هایی که در حوزه پیشگیری انجام می شود تا حد بسیاری در اقتصاد جامعه بالاخص سلامت مردم مؤثر است.

امیری افزود: افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان در مبتلایان به فشار خون و افزایش آگاهی جامعه نسبت به پیامدهای تشخیص زودرس و کنترل به هنگام فشار خون بالا، ازجمله اهداف کلی این طرح است که باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

وی بر اهمیت نقش دستگاه های اجرایی در کمپین ملی کنترل فشار خون، تأکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید با مشارکت در اطلاع رسانی به عموم و همچنین معرفی رابط بهداشتی جهت شرکت در دوره های آموزشی کنترل فشار خون، به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

سرپرست فرمانداری اصفهان افزود: دستگاه هایی همچون هلال احمر و پایگاه انتقال خون با اعزام نیروهای سیار به نقاط پرجمعیت و شهرداری با تبلیغات محیطی و سایر دستگاه ها نیز با سازکارهای مربوطه، همکاری مجدانه ای با مراکز بهداشت و درمان داشته باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: دستگاه های ذی مدخل باید نسبت به خروج پساب از تصفیه خانه و استفاده از آن اقدامات لازم را انجام دهند و آگاهی بخشی و اقدامات پیشگیرانه در این خصوص صورت پذیرد.

امیری تصریح کرد: موضوع بیماری سالک باید همچنان در دستور کار بخشداران و مراکز بهداشت قرار داشته باشد.

 

تعداد بازدید: 44
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal