فرمانداری اصفهان
خانه
1398/03/29 سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور فرماندار اصفهان برگزار شد
سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور فرماندار اصفهان برگزار شد فرماندار اصفهان بر لزوم استفاده از روش های جدید، فرصت های نو و تمرکز بر ظرفیت خیرین و خیریه ها در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، حسین سیستانی معاون استاندار و فرماندار ویژه اصفهان در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، با تأکید بر اهمیت آموزش در امر پیشگیری از اعتیاد
، خاطرنشان کرد: آموزش نقش بسیار مهم و مؤثری در تغییر رفتار و نگرش ما دارد و همچنین به مثابه خون تازه ای در پیکره سازمان و فرد است که می تواند شادابی و نشاط ایجاد کرده و منجر به تغییر رفتار گردد.

فرماندار اصفهان افزود: باید با ارزیابی، پایش و اندازه گیری کمی و کیفی نتایج آموزش های ارائه شده، درصدد بهبود وضعیت شیوه های آموزشی باشیم.

سیستانی بر لزوم استفاده از روش های جدید، فرصت های نو و تمرکز بر ظرفیت خیرین و خیریه ها در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت: اتکا به منابع و اعتبارات دولتی در امر مبارزه با مواد مخدر، لازم بوده ولی کافی نیست و در این راستا می توان با تکیه بر ظرفیت های شناخته و ناشناخته موجود در جامعه به نتایج مطلوبتری دست یافت.

وی تأکید کرد: کمیته های زیرمجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باید در اسرع وقت تشکیل شده و موضوعات ذی ربط را با جدیت پیگیری نمایند.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اینکه اقدامات انجام شده در امر مبارزه با مواد مخدر باید مبتنی بر مطالعه، تحقیق و پژوهش باشد، عنوان کرد: روند اقدامات انجام شده در این راستا باید ارزیابی و محدودیت های احتمالی موجو، اصلاح شده و با استفاده از ظرفیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، دستگاه های ذی مدخل و سازمان برنامه و بودجه، مطالعات منطقه ای صورت پذیرد و به لحاظ آماری، کمی و کیفی و راه های مقابله، شیوه های متناسب با فرهنگ جامعه جهت استفاده، احصاء گردد.

سیستانی با بیان اینکه از ظرفیت رسانه ها بالاخص صدا و سیما و فضای مجازی به منظور پیشبرد اهداف شورا می توان به بهترین نحو استفاده کرد، اظهار داشت: روابط عمومی دستگاه ها باید با صدا و سیما بیش از پیش مرتبط شده و نقاط ضعف موجود در این راستا مرتفع گردد.

فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به ورزش جوانان، تصریح کرد: باید تبلیغات بیشتری پیرامون ورزش های سنتی انجام شود؛ چراکه تمرکز بر پروژه های سنگین ورزشی چندان مؤثر نخواهد بود.

وی راه اندازی پویش مردمی به منظور نجات معتادین را حائز اهمیت دانست و اذعان داشت: کمیته ای پیرامون راه اندازی پویش مردمی به منظور نجات معتادین تشکیل و ساز و کارهای آن تهیه و برنامه ریزی هایی در این خصوص انجام شود.

سیستانی تأکید کرد: طرح محله های آسیب پذیر و روستاهای پاک، از موضوعاتی است که همچنان باید در دستور کار شورا باشد.

فرماندار اصفهان ابراز امیدواری کرد که با پویا شدن روند فعالیت ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر، شاهد کاهش چشمگیر اعتیاد در سطح شهرستان باشیم.

 

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal