فرمانداری اصفهان
خانه
1398/03/30 فرماندار اصفهان بر لزوم ارتقاء فرهنگ عمومی پیرامون مقوله بهداشت و درمان تأکید کرد
فرماندار اصفهان بر لزوم ارتقاء فرهنگ عمومی پیرامون مقوله بهداشت و درمان تأکید کرد فرماندار اصفهان اجرای طرح ملی کنترل فشار خون را اقدامی مثبت و شایسته برشمرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، حسین سیستانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان در سومین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان، با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه سلامت، بهداشت و درمان، اظهار داشت: حوزه سلامت، بهداشت و درمان در کشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در دیگر کشورهای جهان نیز مقوله بهداشت و درمان، بسیار حائز اهمیت بوده و در برنامه های عدالت محور مقوله بهداشت را در اولویت قرار می دهند و امروزه در دستور کار بسیاری از دولت ها نیز قرار گرفته است.

فرماندار اصفهان افزود: مقوله بهداشت و درمان در دین مبین اسلام، از جایگاه رفیعی برخوردار است تا آنجا که علم بدن را در ردیف علم دین، از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است.

سیستانی با بیان اینکه سلامتی در بعد درمان و بالاخص در بعد بهداشت، بسیار حائز اهمیت است و می تواند به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار در کشورها محسوب شود، عنوان کرد: مقوله سلامت، تأمین اجتماعی و توجه به آرامش روحی-روانی و نشاط مردم، بخشی از برنامه همه دولت هاست.

وی به اهمیت طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: این طرح به عنوان یکی از بهترین برنامه های دولت تدبیر و امید، تاکنون توانسته است نقش مؤثری در تحقق اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید داشته باشد.

فرماندار اصفهان در ادامه ابراز امیدواری کرد، انشاء ا... با مشارکت هرچه بیشتر مسئولین و مردم همواره شاهد تحولات چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان باشیم.

وی با تأکید بر لزوم ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه پیرامون مقوله بهداشت و درمان، تصریح کرد: باید با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و آموزش صحیح آنان در این راستا، گام های جدی تری برداشته شود.

سیستانی افزود: آموزش مردم در اولویت است و تقویت و گسترش برنامه های آموزشی، تأمین کننده و تضمین کننده سلامت جامعه در ابعاد گوناگون خواهد بود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری پیرامون آموزش و بهداشت، امری ضروری است، تأکید کرد: آموزش های بهداشتی و نهادینه کردن آن، ضرورتی اجتناب ناپذیر است که باید در اولویت برنامه های کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان قرار گیرد.

فرماندار اصفهان افزود: با همکاری دستگاه های متولی و غیرمتولی و همچنین مشارکت مردم، بسیاری از مشکلات این حوزه و آمار بیماری ها کاهش خواهد یافت.

سیستانی اجرای طرح ملی کنترل فشار خون را اقدامی مثبت و شایسته برشمرد و خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به مردم با هدف رفع موانع و مشکلات آنان و اینکه با تغییر سبک زندگی می توانند شرایط مطلوبتری را برای سلامت خود و جامعه رقم بزنند، از اهمیت بسیاری برخوردار است و در این راستا، غربالگری نوعی آگاهی سازی تلقی می شود.

وی افزود: نتایج و آمار حاصله از غربالگری، در امر برنامه ریزی، سیاستگذاری و پیشبرد اهداف حوزه سلامت، بهداشت و درمان، بسیار مؤثر است.

فرماندار اصفهان پیرامون بیماری سالک نیز گفت: بیماری سالک از دیرباز تاکنون در اصفهان شایع بوده که انشاء ا... با برنامه ریزی، هدف گذاری، پشتیبانی مالی مناسب و مشارکت های مردمی شاهد ریشه کن شدن کامل این بیماری باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در سایه الطاف الهی، دیدگاه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تدابیر دولت تدبیر و امید، شرایط برای آرامش روحی و جسمی و سلامت جامعه بیش از پیش مهیا گردد.

گفتنی است، سیستانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان نیز به کمپین ملی کنترل فشار خون پیوست.

 

 

تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal