فرمانداری اصفهان
خانه
1398/04/17 همایش شوراهای اسلامی، شهرداران و دهیاران بخش مرکزی اصفهان برگزار شد
همایش شوراهای اسلامی، شهرداران و دهیاران بخش مرکزی اصفهان برگزار شد همایش شوراهای اسلامی، شهرداران و دهیاران بخش مرکزی اصفهان با حضور قاسمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، سیستانی فرماندار اصفهان و جمعی از مدیران استان و شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، حیدر قاسمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان در همایش شوراها، شهرداران و دهیاران بخش مرکزی، با بیان اینکه شهرستان اصفهان در حوزه شهری و روستایی دارای جمعیت بالا و پتانسیل های خوبی است، اظهار داشت: متأسفانه، امروزه توسعه در کشور ما بالاخص شهرستان اصفهان نامتوازن بوده و این امر ناشی از عدم توجه زیاد به مباحث آمایش سرزمینی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان با تأکید بر اهمیت توجه به حوزه آمایش در مبحث توسعه، گفت: آمایش مثلثی با 3 ضلع انسان، محیط و فضا و منابع و امکانات است که عدم توازن و تناسب این اضلاع، نگاه آمایشی و نتیجه توسعه ای را در پی نخواهد داشت.

قاسمی افزود: متأسفانه، شهرستان اصفهان در مقایسه با دیگر شهرستان ها، از از توازن و تناسب برخوردار نیست که این امر ناشی از عدم توجه سازمان ها و دستگاه های ذی مدخل استانی به شهرستان اصفهان بوده و در حال حاضر باید با همکاری، همراهی و هم افزایی، از ظرفیت ها و فرصت های موجود به بهترین نحو استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه شوراها، شهرداران و دهیاران باید از اعتبارات موجود و با لحاظ اولویت ها به بهترین نحو استفاده کنند، خاطرنشان کرد: شوراها، شهرداران و دهیاران باید سلامت محیط و امنیت مردم را در اولویت قرار دهند و از اعتبارات تخصیص یافته به نحو احسنت استفاده کنند.

حسین سیستانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان نیز در این همایش، اذعان داشت: اداره امور مردم و پاسداشت ارزش های دینی در جامعه، نتیجه مدیریت های خوب، سازنده و مبتنی بر عقاید و اعتقادات دینی ماست که اگر براساس آن حرکت کنیم، جامعه ای سالم و پویا خواهیم داشت.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اهمیت دمکراسی و مردم سالاری، گفت: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی و ترویج فرهنگ مردم سالاری دینی مبتنی بر دیدگاه های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین اجرای قانون تأسیس شوراهای اسلامی، شرایط بسیار متفاوت شده است اما تا رسیدن به شرایط ایده آل هنوز فاصله بسیار است.

وی افزود: افراد نخبه، خبره، دلسوز متعهد و متدین به منظور همکاری و مشارکت در اداره امور جامعه، باید در صحنه حاضر شده و گام های مؤثری را در جهت رشد و توسعه منطقه بردارند و امروزه نمونه بارز این امر، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.

فرماندار اصفهان تصریح کرد: بحمد ا... پس از انقلاب، شرایط شهرها و روستاهای شهرستان دستخوش تغییرات و تحولات چشمگیری شده و همکاری متقابل دستگاه های دولتی، نیروهای امنیتی، انتظامی و مقننه با شوراها، شهرداران و دهیاران، امری ضروری است.

سیستانی با تأکید بر اینکه نگاه ها به منابع دولتی باید تغییر کند، عنوان کرد: باتوجه به محدودیت منابع و اعتبارات دولتی، ظرفیت ها و مضایای موجود در شهرها و روستاها باید شناسایی و دسته بندی شده و افراد جهت سرمایه گذاری ترغیب شوند که این امر خود گام مهمی در جهت اشتغال زایی است.

وی بر اهمیت آموزش قوانین و امور حقوقی و اشراف شوراها، شهرداران و دهیاران بر آنها، تأکید کرد و افزود: شوراها، شهرداران و دهیاران باید همواره دارای طرح و برنامه باشند و با اشراف کامل بر قوانین و امور حقوقی ذی ربط بتوانند از فرصت ها استفاده و امکانات بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند و با سرمایه گذاری زیربنایی، زمینه را برای توسعه مهیا سازند.

فرماندار اصفهان با تأکید بر لزوم جلب اعتماد عمومی و امیدبخشی در جامعه، خاطرنشان کرد: علیرغم تحریم ها و مشکلات اقتصادی موجود، شوراها، شهرداران و دهیاران باید با برنامه ریزی صحیح و استفاده از ابزارهای مناسب، زمینه را برای ایجاد نشاط و امیدآفرینی در جامعه فراهم سازند.

سیستانی  ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همراهی دستگاه های مختلف و بسیج همه امکانات بالفعل و بالقوه، بتوانیم گام مهمی در جهت رشد و توسعه شهرستان برداریم.

 

 
تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal