دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/04/02 درراستای برنامه های مدیریت استان در گسترش کشت گلخانه ای: استاندار اصفهان از مجتمع کشت و صنعت نفیس بازدید نمود
درراستای برنامه های مدیریت استان در گسترش کشت گلخانه ای: استاندار اصفهان از مجتمع کشت و صنعت نفیس بازدید نمود
استاندار اصفهان صبح جمعه از مجتمع کشت و صنعت نفیس بعنوان یکی از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک خاورمیانه که کاشت و داشت آن بر بستر بدون خاک ایجاد شده است، بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، در راستای برنامه های مدیریت استان در خصوص افزایش کشت های گلخانه ای با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی؛ دکتر محسن مهرعلیزاده از گلخانه ی هوشمند تمام اتوماتیک هیدروپونیک نفیس بازدید نمود.
این گلخانه در 3 فاز روزانه بین 6-7 هزار شاخه گل رز با واریته های مختلف، آنتوریوم و ارکیده تولید و به بازار عرضه می گردد.
این مجتمع با استفاده از سقف متحرک در 3 حالت با تغییر براساس شرایط اقلیمی مختلف امکان اتلاف انرژی را به حداقل می رساند. این مجتمع مجهز به سیستم سرمایشی، مه پاش، ضدعفونی کننده و فیلتر آب برگشتی و تزریق کربن دی اکسید می باشد و همچنین دارای دستگاه های پیشرفته پایش و تشخیص شرایط زیستی گیاه به صورت 24 ساعته است که می تواند شرایط زیست محیطی برای رشد و نمو گیاه را مورد بررسی و سنجش قرار دهد.
این مجتمع می تواند با استفاده بهینه و حداقلی از منابع انرژی و همچنین منبع اصلی یعنی آب به عنوان عنصر حیات، تولید پایدار و مستمر را در تمامی فصول داشته باشد.
گفتنی است توانایی این مجموعه در راستای توزیع گل با استفاده از سیستم های تمام اتوماتیک سردخانه ای و ماشین های یخچال دار، تضمین عرضه ی یکنواخت گل در تمامی فصول سال بدلیل حجم وسیع گلخانه- استفاده از بروزترین تکنولوژی بسته بندی و ... و همچنین بهره وری از کارشناسان مجرب داخلی و مشاوران هلندی تنها بخشی از ویژگی های این مجتمع گلخانه ای بعنوان بزرگترین مجموعه در تحقق اهداف استان در بخش کشاورزی بشمار می رود.
شایان ذکر است در پایان این بازدید، در جلسه ای، راههای افزایش کشت گلخانه ای مدرن، بویژه در مناطقی که با تنش آبی شدید مواجه می باشد، مورد بررسی قرار گرفت.

تعداد بازدید: 156
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal