دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/04/02 استانداراصفهان در دیدار معاون اجرایی شورای المپیک آسیا  با ایشان: اصفهان آمادگی برگزاری مسابقات بین المللی مختلف ورزشی را دارد
استانداراصفهان در دیدار معاون اجرایی شورای المپیک آسیا با ایشان: اصفهان آمادگی برگزاری مسابقات بین المللی مختلف ورزشی را دارد
دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: با توجه به وجود امکانات و تجهیزات خوب و شرکت‌های بزرگی که می‌توانند در اصفهان اسپانسر باشند، آمادگی داریم که در این شهر به عنوان میزبان، مسابقات مختلف را برگزار نماییم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار برخی از اعضای کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی جاکارتا و اعضای شورای المپیک آسیا با ایشان، اظهارداشت: با توجه به وجود امکانات و تجهیزات خوب و همچنین مربیان و باشگاه‌های معتبر در اصفهان و شرکت‌های بزرگی که می‌توانند در اصفهان اسپانسر باشند، آمادگی داریم که در این شهر به عنوان میزبان، مسابقات مختلف را برگزار کنیم و درخواست این میزبانی‌ها را می‌دهیم.
استانداراصفهان با بیان اینکه حضور قهرمانان ورزش‌های مختلف در اصفهان موجب خواهد شد تا نقش اصفهان به عنوان یک شهر مؤثر در ورزش کشور شناخته شود، تصریح کرد: در میان کاروان 650 نفره ایران به بازی‌های آسیایی، 380 ورزشکار حضور دارند که یک‌هفتم آن‌ها اصفهانی هستند و 82 ورزشکار اصفهانی هم اکنون در اردوهای تیم ملی می باشند که فکر می‌کنم 50 نفر از آن‌ها به مسابقات آسیایی اعزام شوند.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به تعامل خوب با اعضای شورای المپیک آسیا، اظهارداشت: امیدوارم بتوان ورزش با ریشه و قدیمی زورخانه‌ای و پهلوانی را به این بازی‌ها اضافه کنیم.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در مسیر حرکت به سمت جهانی کردن ورزش های زورخانه ای هستیم، افزود: کمک و همیاری شورای المپیک آسیا می تواند در جهت ارتقاء بازی های آسیایی و ورزش هایی که خاص آسیا هستند مفید و موثر باشد.
وی با بیان اینکه در چندماه آینده مسابقات جهانی زورخانه ای را در اصفهان خواهیم داشت، افزود: این مسابقات با حضور 45 کشور برگزار خواهد شد.
استاندار اصفهان در خصوص جوایز در نظر گرفته شده برای ملی پوشان اصفهانی گفت: برای ورزشکاران اصفهانی که در این مسابقات هر یک از مدال های طلا، نقره و یا برنز را کسب کنند به ترتیب 50 میلیون تومان، 30 میلیون تومان و 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
محسن مهرعلیزاده در خصوص حمایت از ملی پوشان اصفهانی گفت: علاوه بر اقدامات اداره کل ورزش و جوانان، کمیته‌ای برای رصد شرایط ورزشکاران اصفهانی تشکیل شده است.
در این دیدار حیدر فرمان معاون شورای المپیک آسیا نیز با ابراز خرسندی از حضور در اصفهان اظهارداشت: هدف ما ارتقای مسابقات آسیایی است که هجدهمین دوره آن در 40 رشته و 465 رویداد در جاکارتا برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه هدف ما از این سفر بررسی قابلیت‌های اصفهان است تا در آینده از ظرفیت‌های این شهر استفاده کنیم، تصریح کرد: برنامه‌های زیادی برای توسعه ورزش در آسیا داریم و شهرهایی برای این توسعه انتخاب می‌شوند.
معاون شورای المپیک آسیا با اشاره به برگزاری مسابقات "فان ران" اظهارداشت: "فان ران" پیش از این در 22 شهر برگزار شده است و تهران و اصفهان به ترتیب بیست و سه و بیست و چهارمین شهرهایی هستند که میزبان برگزاری این ورزش خواهند بود.
فرمان به آمادگی جاکارتا برای میزبانی و برگزاری المپیک آسیایی اشاره کرد وگفت: مطمئن هستیم که اندونزی آمادگی میزبانی این بازی‌ها را دارد، بررسی‌های لازم انجام شده تا ورزشکاران با آرامش در این مسابقات حضور پیدا کنند و مسابقات به‌خوبی برگزار شود.
حیدر فرمان در خصوص بازدید از اصفهان و دیدار با استاندار ورزشکار و ورزش دوست آن، اظهارداشت: بررسی پتانسیل و ظرفیت‌های ایران فقط برای بازی‌های آسیایی نیست و ممکن است با توجه به پتانسیل ها و همچنین آمادگی استاندار محترم، این شهر را برای سایر برنامه‌ها در نظر بگیریم.تعداد بازدید: 73
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal