دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/03/31 استاندار اصفهان در دیدار با کشاورزان خمینی شهر تاکید نمود:  بانک کشاورزی استان مکلف به استمهال وام کشاورزان است/ در صورت ادامه ی برداشت های غیرمجاز در بالادست زاینده رود، دولت از شیوه های دیگری به جای توصیه و نصیحت استفاده خواهد کرد
استاندار اصفهان در دیدار با کشاورزان خمینی شهر تاکید نمود: بانک کشاورزی استان مکلف به استمهال وام کشاورزان است/ در صورت ادامه ی برداشت های غیرمجاز در بالادست زاینده رود، دولت از شیوه های دیگری به جای توصیه و نصیحت استفاده خواهد کرد
دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: در مذاکره با مسئولان بانک کشاورزی مقرر گردید این بانک بازپرداخت وام کشاورزان را استمهال نماید و کشاورزان اگر در این خصوص با مشکلی مواجه شدند موارد را به فرمانداری های استان گزارش کنند تا به مشکلات آنها رسیدگی شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار با کشاورزان خمینی شهر با اشاره به اینکه کشاورزان به دلیل خشکسالی با مشکلات درآمدی مواجه شده اند که ممکن است نتوانند وام های دریافت شده از بانک کشاورزی را در موعد مقرر پرداخت کنند، اظهارداشت: با مذاکره با مسئولان بانک کشاورزی مقرر گردید این بانک بازپرداخت وام کشاورزان را استمهال کند.
وی با اشاره به کمبود آب به عنوان مهمترین مشکل استان اصفهان، اظهارداشت: بیشتر وقت مدیریت استان برای حل مشکلات آب استان صرف می شود و مصمم به حل مشکلات آب استان تا حصول به نتیجه مطلوب هستیم.
مهرعلیزاده با بیان اینکه برای حل مشکلات آب استان باید دو موضوع ایجاد منابع جدید برای تامین آب و برنامه ریزی برای صرفه جویی و مصرف بهینه از این مایع حیاتی با جدیت دنبال شود، افزود: باید براساس این دو طرح بتوانیم ضمن تامین آب شرب ساکنان مناطق، نیازهای آبی باغات و صنعت را برآورده نماییم.
وی به عملیات اجرای پروژه سد و تونل سوم کوهرنگ اشاره کرد و افزود: عملیات حفر و تکمیل تونل سوم کوهرنگ مراحل نهایی را طی می کند و این تونل با 99 درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اجرای پروژه سد تونل سوم کوهرنگ از سال 89 آغاز شده و باید تا سال 93 به بهره برداری می رسید ولی مدت های طولانی متوقف شده بود، اظهارداشت: این پروژه تاکنون 22 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با تلاش مدیریت استان اصفهان از فروردین امسال عملیات اجرای این پروژه از سرگرفته شده است.
محسن مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: بدنبال متهم کردن دیگران برای فرصت های از دست رفته در جهت احداث سد تونل سوم کوهرنگ نیستیم و در نظر داریم تا با تلاش های شبانه روزی فرصت های از دست رفته را جبران و زمینه تکمیل و بهره برداری از سد تونل سوم کوهرنگ را هرچه سریع تر فراهم کنیم تا از این طریق بخشی از منابع آب استان اصفهان تامین شود.
استاندار اصفهان در ادامه اظهارداشت:دشمنان و بدخواهان نظام و دولت پس از تصدی دولت تدبیر و امید با برجسته کردن برخی مشکلات کشور سعی کرده اند بین دولت و مردم فاصله ایجاد کنند و اکنون تمرکز آنها بهره برداری از مشکلات کمبود آب علیه نظام و تحریک کشاورزان برای هجمه به دولت است.
وی با بیان اینکه مشکل کمبود آب مختص استان اصفهان نیست، افزود: کمبود آب مشکلی ملی است و ناچاریم برای عبور از این بحران تهمیدات و تدابیر لازم را اتخاذ نماییم.
مهرعلیزاده با اشاره به اینکه طی ماه های اخیر هماهنگی های لازم بین وزارت کشور و وزارت نیرو برای حل مشکل کم آبی استان اصفهان انجام شده است، افزود: طی این هماهنگی ها، جدولی برای برداشت های دقیق در بستر زاینده رود تنظیم شده است که براساس این جدول اولویت حوضه آبریز زاینده رود ، تامین آب شرب ساکنان منطقه است و پس از آن آب باید در اختیار صنایع و باغات قرار می گیرد.
مهرعلیزاده بابیان اینکه میزان برداشت ها از بالادست زاینده رود مشخص شده است اما همچنان شاهد برخی از برداشت های غیرقانونی هستیم، افزود: در صورت ادامه ی این روند دولت از شیوه های دیگری به جای توصیه و نصیحت استفاده خواهد کرد.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: بمنظور کنترل برداشت ها در بستر زاینده رود مقرر شد که قطع و وصل برق پمپ های دارای مجوز در این بستر با یک برنامه زمانبندی صورت گیرد.
استاندار اصفهان در ادامه به اهمیت آبرسانی به صنایع و نقش صنایع در اقتصاد و اشتغال زایی اشاره کرد و تصریح نمود: حفظ درختان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ولی فعال بودن صنایع بویژه صنایع مادر که در اصفهان مستقر هستند نیز از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و باید با اتخاذ راهبردهای مناسب آب مورد نیاز آنها تامین شود.
مهرعلیزاده تصریح کرد: برای جلوگیری از خشک شدن درختان باغات خمینی شهر ناگزیر هستیم بوسیله تانکر به این باغ ها آبرسانی کنیم و در این راستا علاوه بر500 میلیون تومان اختصاص یافته، مبلغ یک میلیارد تومان دیگر برای آبرسانی به باغات خمینی شهر از طریق تانکر اختصاص خواهد یافت تا با نظارت فرمانداری و همیاری امام جمعه محترم و با مشارکت صنف کشاورزان توزیع گردد.

تعداد بازدید: 146
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal