دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/04/02 بازدید استاندار اصفهان از طرح توسعه آستان مقدس امامزاده جعفر علیه السلام
بازدید استاندار اصفهان از طرح توسعه آستان مقدس امامزاده جعفر علیه السلام
دکتر محسن مهرعلیزاده از طرح توسعه ی آستان مقدس امامزاده جعفر علیه السلام مشهور به امام زاده شاه کرم در جوار فرودگاه بین المللی شهید بهشتی بازدید نمود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر جمعه، در بازدید چند ساعته در جریان طرح توسعه ی آستان مقدس امامزاده جعفر علیه السلام که در مساحت 83 هکتاری درحال انجام است قرار گرفت و از روند اجرای این پروژه بازدید نمود.
گفتنی است امام زاده جعفر علیه السلام، که مشهور به امام زاده شاه کرم بوده است و محلّ بقعه و مزار آن واقع در جادّه فرودگاه بین المللى شهید بهشتی اصفهان، نزدیک به پایگاه هشتم شکارى است. گفته مى شود که این بزرگوار، فرزند بدون واسطه امام هشتم علیه السلام مى باشد و همان است که در کتب حدیث شیعه و سنّى، فرزند سوّم امام علىّ بن موسى الرّضا علیه السلام بشمار آمده است و ایشان را، »جعفر بن الرّضا علیه السلام« و به تعبیر دیگر، »ابن الرّضا« مى خوانند. از این امام زاده بزرگوار، کرامات فراوانى ظاهر گردیده، که مورد توجّه مردم قرار گرفته و به همین جهت، به امام زاده شاه کرم شهرت یافته است .
همچنین مقبره این امام زاده قبلاً بنایی با مصالح خشت و گل داشته که به مساحت 53متر مربع بوده است و به همت اهالی ولایتمدار اصفهان بنای فوق تخریب و هم اکنون مراحل بازسازی بقعة متبرکه طبق نقشه‏اى بسیار جالب و جامع (که سمبلى از مظاهر اعتقادى، تاریخى، هنرى و أدبىِ مردم اصفهان را به نمایش بگذارد و تجلّیگاهى براى مذهب تشیّع و مکتب أهل البیت علیهم السلام بشمار آید) در دست اقدام می باشد.
طبق نقشه طرح توسعه ساختمان اصلی امام زاده (شامل بقعه و گنبدى بزرگ و باشکوه و رواقها و ایوانها و...) در قطعه زمینى متجاوز از چهار هزار متر مى باشد، که بعضى از قسمتهاى آن، یک طبقه و بعضى دیگر، دو طبقه و برخى، سه طبقه است و تمامىِ زیر بناى آن، 8300 متر مربّع مى باشد و مجموع این بناى عظیم، در فضائى بسیار وسیع، با مساحت 83 هکتار قرار مى گیرد.
بخش زیارتی شامل بقعه اصلی هشت وجهی امامزاده شامل : بقعه ، شبستان ها و رواق های زیارتی، رینگ بیرونی شامل صحن و فضاهای مجهز به چتر های اتوماتیک ، نمازخانه اطراف حرم ، سقاخانه ها در اطراف می باشد. بخش فرهنگی شامل فرهنگسرای کودک ، سالن های نمایشگاه تماشاخانه و کتابخانه می باشد. بخش های رفاهی شامل خدمات درمانی اورژانس ، ضیافت خانه ، فضاهای ورزشی ، سرویس های بهداشتی ، پارکینگ و ... می باشد.
تعداد بازدید: 93
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal