با حضور فرماندار اصفهان، مشکلات مدرسه شهید حلبیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت

فرماندار اصفهان عنوان کرد: دستورالعمل و ضابطه ای تعیین شود و ممنوعیت ها و الزامات لازم در حفظ و نگهداری مدرسه به عنوان یک اثر تاریخی، به مدیر، معلم و دانش آموز اطلاع رسانی و به درستی برای آنها تبیین شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در سومین جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان که پیرامون بررسی مشکلات مدرسه شهید حلبیان برگزار شد، تأکید کرد: آموزش و پرورش بایستی پیگیر مدارسی باشد که قدمت چندین ساله دارند و جزء آثار تاریخی و میراث فرهنگی محسوب می شوند.
فرماندار اصفهان افزود: طرح مشخص و هماهنگی فی ما بین آموزش و پرورش و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تهیه و تصمیمات لازم پیرامون نوسازی و مقاوم سازی بخش هایی از مدرسه شهید حلبیان اتخاذ گردد.
احمدی عنوان کرد: چگونگی استفاده از بخش هایی از این مدرسه که مقاوم سازی می شود به عنوان موزه و یا اینکه به بخش خصوصی واگذار گردد باید با هدف معینی انجام شود.
وی افزود: کارگروهی تشکیل و براساس شاخص های تعیین شده، مدارسی که قدمت زیادی دارند و جزء میراث فرهنگی هستند احصاء شوند.
فرماندار اصفهان با بیان اینکه دانش آموزان خود می توانند نقش آفرین و مطالبه گر باشند، تصریح کرد: دستورالعمل و ضابطه ای تعیین شود و ممنوعیت ها و الزامات لازم در حفظ و نگهداری مدرسه به عنوان یک اثر تاریخی، به مدیر، معلم و دانش آموز اطلاع رسانی و به درستی برای آنها تبیین شود.
فرماندار اصفهان افزود: نمایده اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسات کارگروه مدارس ماندگار به منظور نگهداری این مدارس حضور داشته باشد.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان طی پیامی، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به دست اندرکاران برقراری نظم و امنیت اجتماعی بالاخص فرماندهان، مسئولان و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: مراکز بهداشت شماره ۱ و ۲ نسبت به تهیه دستورالعمل اجرایی هفته سلامت بانوان شامل رویدادهایی که باید برگزار گردد، تبلیغات و آموزش هایی که باید انجام شود و خدماتی که باید ارائه گردد، اقدام نمایند.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بسترساز حضور مردم در عرصه های مختلف دینی و انقلابی است و بسیاری از هماهنگی ها برای اجرای مراسمات و نشان دادن حضور پرشور و عظمت مردم در عرصه های مختلف را انجام می دهد.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از برخی بخش های بیمارستان امین بازدید و در جریان مسائل و مشکلات موجود این بیمارستان قرار گرفت.

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =