با حضور فرماندار اصفهان، مشکلات مدرسه شهید حلبیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت

فرماندار اصفهان عنوان کرد: دستورالعمل و ضابطه ای تعیین شود و ممنوعیت ها و الزامات لازم در حفظ و نگهداری مدرسه به عنوان یک اثر تاریخی، به مدیر، معلم و دانش آموز اطلاع رسانی و به درستی برای آنها تبیین شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در سومین جلسه کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امور سرمایه گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان که پیرامون بررسی مشکلات مدرسه شهید حلبیان برگزار شد، تأکید کرد: آموزش و پرورش بایستی پیگیر مدارسی باشد که قدمت چندین ساله دارند و جزء آثار تاریخی و میراث فرهنگی محسوب می شوند.
فرماندار اصفهان افزود: طرح مشخص و هماهنگی فی ما بین آموزش و پرورش و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تهیه و تصمیمات لازم پیرامون نوسازی و مقاوم سازی بخش هایی از مدرسه شهید حلبیان اتخاذ گردد.
احمدی عنوان کرد: چگونگی استفاده از بخش هایی از این مدرسه که مقاوم سازی می شود به عنوان موزه و یا اینکه به بخش خصوصی واگذار گردد باید با هدف معینی انجام شود.
وی افزود: کارگروهی تشکیل و براساس شاخص های تعیین شده، مدارسی که قدمت زیادی دارند و جزء میراث فرهنگی هستند احصاء شوند.
فرماندار اصفهان با بیان اینکه دانش آموزان خود می توانند نقش آفرین و مطالبه گر باشند، تصریح کرد: دستورالعمل و ضابطه ای تعیین شود و ممنوعیت ها و الزامات لازم در حفظ و نگهداری مدرسه به عنوان یک اثر تاریخی، به مدیر، معلم و دانش آموز اطلاع رسانی و به درستی برای آنها تبیین شود.
فرماندار اصفهان افزود: نمایده اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسات کارگروه مدارس ماندگار به منظور نگهداری این مدارس حضور داشته باشد.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان عنوان کرد: مدیران نواحی ۶گانه آموزش و پرورش اهتمام ویژه ای به اقامه نماز جماعت در مدارس داشته اند که شایسته تقدیر است و این مهم بایستی بیش از پیش تقویت و به آن پرداخته شود.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان طی پیامی، حلول ماه شوال و عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان بویژه مردم مؤمن و شهیدپرور شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان در پیامی، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان در ماه مبارک رمضان و گرامیداشت روز جهانی قدس، از همه اقشار مردم مؤمن و ولایتمدار شهرستان اصفهان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

۱۶ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اصفهان با صدور پیامی شهادت جانسوز سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی از مستشاران ارشد نظامی با سابقه سپاه پاسداران ایران اسلامی در سوریه و تعدادی از همرزمان ایشان را به مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان اصفهان تسلیت گفت.

۱۴ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =