فرماندار اصفهان: کتاب و کتابخوانی معروفی است که آحاد جامعه باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند

فرماندار اصفهان اظهار داشت: توجه ویژه به کتاب و کتابخوانی باعث تعالی جامعه از جهات مختلف می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه انجمن کتابخانه های شهرهای زیار، قهجاورستان و بهارستان، با تأکید بر اینکه توجه به کتاب و کتاب خوانی ضرورتی انکار ناپذیر است، اظهار داشت: توجه ویژه به کتاب و کتابخوانی باعث تعالی جامعه از جهات مختلف می شود.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اینکه پایه و اساس فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانش و پایه و اساس دانش کتاب است که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: همت برای ارتقائ سطح دانش جامعه در بخش های مختلف و تعالی افراد، از اهمیت والایی برخوردار است.

احمدی با بیان اینکه همگان در برابر کتاب و کتابخوانی مسئول هستند، عنوان کرد: کتاب و کتابخوانی معروفی است که آحاد جامعه باید به آن اهتمام داشته باشند و کتابخانه بهترین مکان برای تربیت و تشویق کتابخوان است.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه ها مسئول تأمین کتاب، سیاستگذاری و انجام فرآیندهای مربوط به اداره کتابخانه هاست، تأکید کرد: براساس قانون بودجه، نیم درصد از درآمد شهرداری ها بایستی به نهاد کتابخانه ها پرداخت گردد و تأمین نیرو و کتاب کتابخانه ها نیز توسط نهاد کتابخانه های عمومی و نگهداری از ابنیه و ساختمان کتابخانه به طور مشترک توسط نهاد کتابخانه های عمومی و شهرداری انجام شود.

فرماندار اصفهان تصریح کرد: بخشداری مرکزی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان پیگیر تشکیل انجمن کتابخانه های عمومی در شهرهای زیار، قهجاورستان و بهارستان شوند.

احمدی افزود: ما نیاز به ایجاد تعدادی سمن در زمینه های فرهنگی و اجتماعی در شهرهای زیار، قهجاورستان و بهارستان داریم که دستگاه های ذی ربط باید پیگیری های لازم را در این رابطه انجام دهند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اصفهان صبح امروز (یکشنبه) به مناسبت فرارسیدن سال نو، با مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان دیدار و سال نو را به آنها تبریک گفت.

۶ فروردین ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان به مناسبت فرارسیدن سال نو، در منزل خانواده معظم شهدا و ایثارگران پرسنل حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

۶ فروردین ۱۴۰۲

استاندار و فرماندار اصفهان از ستاد مرکزی و محل اسکان فرهنگیان بازدید کردند.

۶ فروردین ۱۴۰۲

استاندار و فرماندار اصفهان از روند خدمت رسانی به مسافران نوروزی در مجموعه اقامتی باغ فدک بازدید کردند.

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =