فرماندار اصفهان: کتاب و کتابخوانی معروفی است که آحاد جامعه باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند

فرماندار اصفهان اظهار داشت: توجه ویژه به کتاب و کتابخوانی باعث تعالی جامعه از جهات مختلف می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در جلسه انجمن کتابخانه های شهرهای زیار، قهجاورستان و بهارستان، با تأکید بر اینکه توجه به کتاب و کتاب خوانی ضرورتی انکار ناپذیر است، اظهار داشت: توجه ویژه به کتاب و کتابخوانی باعث تعالی جامعه از جهات مختلف می شود.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اینکه پایه و اساس فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانش و پایه و اساس دانش کتاب است که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: همت برای ارتقائ سطح دانش جامعه در بخش های مختلف و تعالی افراد، از اهمیت والایی برخوردار است.

احمدی با بیان اینکه همگان در برابر کتاب و کتابخوانی مسئول هستند، عنوان کرد: کتاب و کتابخوانی معروفی است که آحاد جامعه باید به آن اهتمام داشته باشند و کتابخانه بهترین مکان برای تربیت و تشویق کتابخوان است.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه ها مسئول تأمین کتاب، سیاستگذاری و انجام فرآیندهای مربوط به اداره کتابخانه هاست، تأکید کرد: براساس قانون بودجه، نیم درصد از درآمد شهرداری ها بایستی به نهاد کتابخانه ها پرداخت گردد و تأمین نیرو و کتاب کتابخانه ها نیز توسط نهاد کتابخانه های عمومی و نگهداری از ابنیه و ساختمان کتابخانه به طور مشترک توسط نهاد کتابخانه های عمومی و شهرداری انجام شود.

فرماندار اصفهان تصریح کرد: بخشداری مرکزی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان پیگیر تشکیل انجمن کتابخانه های عمومی در شهرهای زیار، قهجاورستان و بهارستان شوند.

احمدی افزود: ما نیاز به ایجاد تعدادی سمن در زمینه های فرهنگی و اجتماعی در شهرهای زیار، قهجاورستان و بهارستان داریم که دستگاه های ذی ربط باید پیگیری های لازم را در این رابطه انجام دهند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

در آستانه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) پیکر مطهر شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در مدارس نواحی ۶گانه آموزش و پرورش شهر اصفهان بر روی دستان دانش آموزان تشییع خواهد شد.

۱۹ آذر ۱۴۰۲

معاون برنامه ریزی فرمانداری اصفهان تأکید کرد: دستگاه های نظارتی باید نظارت بیشتری بر توزیع کنندگان اقلام تنظیم بازار داشته باشند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از گلخانه تولید سبزی و صیفی و واحد پرورش دام و اسب بازدید کرد.

۱۶ آذر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از دامداری صنعتی مهندس فوده ای بازدید کرد.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =