حضور فرماندار اصفهان در نماز عبادی سیاسی شهر قهجاورستان

فرماندار اصفهان با حضور در نماز جمعه شهر قهجاورستان،گفت: نماز جمعه از اهمیت عبادی و سیاسی فوق العاده ای برخوردار است و اولین نماز جمعه اسلام نیز از طرف حضرت پیامبر(صلی الله علیه و آله) در آستانه تأسیس اولین دولت اسلامی برگزار شد، که این نشان از پیوند نزدیک و عمیق بین نماز جمعه با امور سیاسی و حاکمیت اسلام دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان با حضور در نماز جمعه شهر قهجاورستان، با اشاره به اهمیت اقامه نماز جمعه، عنوان کرد: نماز جمعه از اهمیت عبادی و سیاسی فوق العاده ای برخوردار است و اولین نماز جمعه اسلام نیز از طرف حضرت پیامبر(صلی الله علیه و آله) در آستانه تأسیس اولین دولت اسلامی برگزار شد، که این نشان از پیوند نزدیک و عمیق بین نماز جمعه با امور سیاسی و حاکمیت اسلام دارد.
فرماندار اصفهان افزود: دین مبین اسلام مسلمین را به صورت جدی به برپایی نماز جمعه دعوت نموده است.
احمدی تصریح کرد: نماز جمعه یکی از بزرگترین پدیده های اسلامی و یکی از مهمترین ره آوردهای انقلاب اسلامی بود و تجلی حضور دائمی مردم در صحنه های مختلف، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرکت آنها در نماز جمعه بود.
وی افزود: احیاء واقعی نماز جمعه در ایران یکی از دست آوردهای عظیم انقلاب کبیر اسلامی ایران است و ما آن را مانند بسیاری از برکات، مدیون حضرت امام(ره) هستیم.
گفتنی است، در حاشیه نماز جمعه شهر قهجاورستان، به مناسبت گرامیداشت سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب (س)، با حضور فرماندار اصفهان از تعدادی از دخترانی که نام آنها زینب بود با اهدای هدایایی تجلیل شد.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان صبح امروز (یکشنبه) به مناسبت فرارسیدن سال نو، با مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان دیدار و سال نو را به آنها تبریک گفت.

۶ فروردین ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان به مناسبت فرارسیدن سال نو، در منزل خانواده معظم شهدا و ایثارگران پرسنل حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

۶ فروردین ۱۴۰۲

استاندار و فرماندار اصفهان از ستاد مرکزی و محل اسکان فرهنگیان بازدید کردند.

۶ فروردین ۱۴۰۲

استاندار و فرماندار اصفهان از روند خدمت رسانی به مسافران نوروزی در مجموعه اقامتی باغ فدک بازدید کردند.

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =