نشست هم اندیشی حوزه عمران روستایی شهرستان با حضور معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برگزار شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور عنوان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتخار می کند که در روستاها خدمتگزار مردم باشد و از هیچ کوششی در این راستا دریغ نخواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان در نشست هم اندیشی حوزه عمران روستایی شهرستان که با حضور شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، خانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و تعدادی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه شهرستان های اصفهان، هرند، ورزنه، کوهپایه و جرقویه در شرایط عادی جزء شهرستان های برخوردار نبوده اند، اظهار داشت: روستاهای این ۵ شهرستان بالاخص روستاهای بخش مرکزی اصفهان در شرایط عادی برخوردار نبوده اند و در حال حاضر خشکسالی های اخیر نیز مزید علت شده است و اهالی این روستاها که اغلب کشاورز هستند بواسطه عدم کشاورزی بیکار شده و درآمدی ندارند، از این رو زمانی یک روستا فعال است که اقتصاد آن پویا و فعال باشد.
فرماندار اصفهان افزود: کاربری خدماتی و بازنگری طرح هادی در روستاها، ازجمله مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
احمدی با اشاره به اختلاف بین دستگاه ها بر سر تعیین تکلیف اراضی بلاتکلیف، تصریح کرد: در برخی روستاهای شهرستان اراضی با کاربری مشخص وجود دارد که دستگاه های متولی آنها به دلیل نبود بودجه کافی و برخی موانع قانونی نسبت به تعیین تکلیف این اراضی اقدام نمی کنند که باید تدابیر لازم در خصوص تعیین تکلیف آنها اتخاذ شود.
وی با تأکید بر لزوم بازآفرینی و اصلاح بافت فرسوده در روستاها، گفت: تسریع در اصلاح بافت های فرسوده در روستاها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ چراکه اگر اقداماتی هم در این خصوص انجام شده، کاربردی نبوده است.
فرماندار اصفهان با بیان اینکه خدمات ایمنی و برخورد با تخلفات ساختمانی در روستاها با مشکلات عدیده ای مواجه است، ، عنوان کرد: تجمیع ارائه خدمات و برخورد با تخلفات ساختمانی در روستاها ساز و کار دقیق و درستی ندارد و در این راستا با مشکلات بسیاری مواجه هستیم که باید تدابیر لازم جهت رفع موانع موجود اتخاذ گردد.
گفتنی است، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در این نشست، با بیان اینکه بحمد ا… امروز نیازهای اولیه روستاهای ما مرتفع شده است، اظهار داشت: علیرغم رفع نیازهای اولیه روستاها اما هنوز فاصله روستاها تا مناطق شهری بسیار است که با همدلی و همراهی جمعی مردم و مسئولین می توان بسیاری از این مشکلات را مرتفع ساخت.
وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتخار می کند که در روستاها خدمتگزار مردم باشد و از هیچ کوششی در این راستا دریغ نخواهد کرد.

مطالب مشابه

فرماندار اصفهان طی پیامی، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به دست اندرکاران برقراری نظم و امنیت اجتماعی بالاخص فرماندهان، مسئولان و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان اصفهان تبریک گفت.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: مراکز بهداشت شماره ۱ و ۲ نسبت به تهیه دستورالعمل اجرایی هفته سلامت بانوان شامل رویدادهایی که باید برگزار گردد، تبلیغات و آموزش هایی که باید انجام شود و خدماتی که باید ارائه گردد، اقدام نمایند.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بسترساز حضور مردم در عرصه های مختلف دینی و انقلابی است و بسیاری از هماهنگی ها برای اجرای مراسمات و نشان دادن حضور پرشور و عظمت مردم در عرصه های مختلف را انجام می دهد.

۱۲ مهر ۱۴۰۲

فرماندار اصفهان از برخی بخش های بیمارستان امین بازدید و در جریان مسائل و مشکلات موجود این بیمارستان قرار گرفت.

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =